Як лікувати ясна котам.

На жаль, захворювання порожнини рота, зубів і ясен поширені серед домашніх кішок. Господарі пухнастих улюбленців повинні вчасно визначити хворобу і почати правильне лікування.
Інструкція
1
Огляньте ротову порожнину кішки. Запалені ясна і мова, червоні ущільнення, виразки є симптомами стоматиту. Хворі стоматитом кішки гірше їдять і погано переварюють їжу. Крім цього у котів спостерігається неприємний запах з рота, слинотеча і у важких випадках кровотеча.
2
Полоскайте ротову порожнину тварини слабким розчином марганцівки для дезінфекції. Змащуйте ясна 0,05% -ним розчином хлоргексидину, 1% -ним розчином диоксидина, фоспренілом або маслом обліпихи 2 рази на день. Для цього намочіть ватний тампон розчином і акуратно протріть ясна і зуби.
3
Змащуйте ранки на яснах розчином календули або ромашки. Лікарські трав'яні лосьйони сприяють загоєнню ранок і зниження ознак запалення ясен.
4
Розгляньте ясен в прикореневій області зуба. Якщо в них утворилася гранульома, крім того, у кішки спостерігається підвищення температури, втрата апетиту, то, можливо, у вашої кішки періодонтит.
5
Промивайте регулярно рот марганцівкою, змащуйте ясна йод-гліцерином або йодованої перекисом водню. Зрошують ясна, язик і зуби настоєм шавлії, лікарського анісу, крушіновідной обліпихи. В активній фазі запалення проводите спринцювання ротової порожнини відваром ромашки і звіробою.
6
Огляньте зуби кішки. Темний колоїдно-кристалічний сольовий наліт є зубним каменем, який виникає через запалення краю ясен або порушення мінерального обміну. Зубний камінь розвивається в основному на бічній поверхні різців та іклів.
7
Видаляйте зубні камені ватним тампоном, змоченим 3% -ним розчин перекису водню. Для профілактики щодня давайте кішці фітомінеральние підгодівлі з коренем лепехи для кісток і зубів. Крім цього протирайте зуби відваром листя лісової суниці, чорної бузини, лікарського шавлії, аптечної ромашки.