Як зшити шорти.

Однією з найбільш універсальних видів одягу стали шорти, вони гарні на відпочинку і як домашній одяг. Зшити шорти можна з самих різних матеріалів, використовуючи велику кількість фасонів. Підбирається фасон до певного нагоди: шорти можуть бути короткими, і довгими, як бриджі, облягаючі і широкі. Зшити шорти можна самостійно.
Вам знадобиться
  • - потрібну кількість тканини;
  • - нитки відповідні кольором тканини;
  • - широка гумка;
  • - інші приналежності для шиття.
Інструкція
1
Для того, щоб зшити шорти, необхідно: Вибрати модель шорт, приготувати основу викрійки необхідного розміру. Зняти мірки.
2
Підігнати викрійку по фігурі і обраної моделі.
3
Розкрій. Необхідно врахувати напрям часткової нитки і малюнка тканини. Акуратно наклавши викрійки на складену вдвічі тканину, крейдою обводимо викрійки на тканині. Кроїти необхідно з урахуванням припусків на шви і подгибку: на бічні і крокові шви - один сантиметр, на кулиску по верхньому краю - три сантиметри, на подгибку по низу вироби - три сантиметри. Виходять чотири деталі полотнищ шорт.
4
Якщо в моделі передбачені кишені, спочатку потрібно обробити їх. Деталі при пошитті слід акуратно по контуру викрійки приутюживают, робити кмітливість і потім зшивати на машинці. Однак, якщо у людини достатньо досвіду в шиття, можна шити без кмітливості.
5
Зшити шорти з боків. Якщо збоку передбачені розрізи, потрібно залишити їх вільними. Шви потрібно обробити на оверлок або просто рядком зигзаг, і приутюжить.
6
Зшити крокові шви. Шви обробити на оверлок або рядком зигзаг, і приутюжить.
7
Обробити верх шорт. Край потрібно підвернути на 2,5 сантиметра, приметать і прітачать. Втягати в утворену кулиску еластичну стрічку (широку гумку), довжина якої дорівнює обхвату талії за міркою. Пришити до країв гумки шнур і зав'язати на кінцях вузлики.
8
Обробка низу шорт. Припуски на підгин низу шорт відігнути навиворіт і запрасувати. Відігнути припуски бічних розрізів на виворіт, потрібно приутюжить і підшити вручну потайним швом. Тепер прітачать пріутюженний підгин ніза.Еслі для вироби обрані щільні тканини, наприклад: джинсова, плащевка та інші, для припуску на шов достатньо одного сантиметра. Якщо тканини тонкі, сипучі, такі як шовк, атлас, капрон, то припуск на шов слід збільшити.
Настає літо, і пора змінити штанці дитини на шорти . Для цього зовсім не обов'язково бігти за ними в магазин. Розберемося, як зшити дитячі шорти своїми руками.
Вам знадобиться
  • - шматок трикотажної тканини
  • - сантиметр
  • - олівець
  • - швейні приналежності
Інструкція
1
Зшити дитячі шорти просто. Для цього можна знайти в домашніх запасах шматок трикотажної тканини. Перед початком роботи трикотаж необхідно випрати і висушити. Поки матеріал буде сохнути, знімаємо мірки з дитини, щоб зробити викрійку для пошиття шортів. Для створення креслення треба зняти мірку Від (окружність талії) = 28см і мірку Про (окружність стегон) = 31см.
2
Далі креслимо прямий кут, вершину якого позначаємо точкою Т. Ширина шортиків розраховується наступним чином: Про ділиться на 2 і додається 25, виходить 40,5 см. Для визначення відстані від точки кроку до талії (ТШ) ділиться Про на 2 і додається 4см, виходить 19,5 см. Відстань ШН - від лінії низу до точки кроку (для всіх розмірів), буде 12см.
3
Потім потрібно відкласти від точки Т 2см вгору і окреслити нову точку (Т2). Т1 і Т2 з'єднати лінією. Одержаний чотирикутник (Т2-Т1-Н1-Н) - це задня половинка шортиків.
4
Шл - місце для втачку ластовіци = 10см. Робити ластку потрібно у вигляді ромба, в якому СЛ буде 5см, а СШ 9см. Лінією бічних швів буде загальна лінія (Т1Н1) задньої і передньої половинок. Ластку втачівают в відрізок ШЛ.
5
По лінії ТШ сточуються передні половинки, а по лінії Т2Ш - задні. Для шорт на гумці необхідно зверху зробити припуск на 2см.
6
Утворені викрійки слід приколювати на виворітну сторону матеріалу і обводити, відступивши 1,5 - 2см на припуски. Для того щоб з'єднати деталі і обробити шви одночасно, краще працювати на оверлок. Інакше доведеться прострачивается шви двічі.
7
Розібравшись, як зшити дитячі шорти , слід взяти на замітку: - якщо шматок тканини великий, то її покласти слід вперекат; - крокові зрізи, середні і передні сточувати краще французьким швом; - нижні зрізи підшити швом вподгібку; - верхній зріз слід перегнути по наміченої лінії в сторону вивороту і зробити прострочити по верхньому сгібу.- вільний зріз на 0,5 см перегнути навиворіт і ще раз застрочити, залишивши 1см вільним для заведення гумки.