Як обчислити діаметр по довжині кола. Як вичесліть радіус колони.

Круг, окружність - це геометричні фігури. Ще давнину вчені мужі звернули увагу на певні закономірності в співвідношенні елементів окружності . Зокрема на відносну взаємозв'язок довжини кола та її діаметра.
Інструкція
1
Їли поділити метричний значення довжини кола на її діаметр, то завжди в приватному ви отримаєте одне і те ж число: 3,14.Правда, дріб ця нескінченна, але завжди, для будь-яких розмірів окружностей, одна і та ж. Це універсальне число отримало назву букви грецького алфавіту «пі.
2
Тепер в будь-якому практичному випадку, коли вам знадобиться дізнатися діаметр якийсь окружності, наприклад: кришки на бак, люка, зонтовой даху, котловану, округлого яру і так далі, ви можете, заміривши довжину окружності, швидко вирахувати її діаметр.Для цього тільки треба застосувати формулу довжини окружності.L = п DЗдесь: L - довжина кола, п - число Пі, рівне 3.14, D - діаметр окружності.Переставьте у формулі довжини окружності шукане в ліву частину і отримаєте: D = L/п
3
Розберемо практичну задачу. Припустимо, вам необхідно виготовити кришку на круглий дачний колодязь, доступу до якого в даний момент немає. Не сезон, і невідповідні погодні умови. Але у вас є дані по довжині його окружності. Припустимо, це 600 см.в зазначену формулу підставляємо значення: D = 600/3,14 = 191.08 см.Ітак, 191 см становить діаметр вашого колодца.Увелічівайте діаметр до 2-х метрів з урахуванням припуску за краї. Встановлюйте циркуль на радіус 1 м (100 см) і викреслюють окружність.
Корисна порада
Окружності порівняно великих діаметрів в домашніх умовах зручно викреслювати циркулем, який швидко можна виготовити. Робиться це так. В рейку вбивається два цвяха на відстані один від одного, рівному радіусу кола. Один цвях неглибоко вбийте в заготовку. А другий використовуйте, обертаючи рейку, в якості маркера.