Трикотажний жилет своїми руками: Як зв'язати.

Зараз в моду стали входити в'язані трикотажні вироби - светри, пуловери, жилети найрізноманітніших кольорів і моделей. Трикотажне виріб можна купити вже готовим, а можна і самостійно зв'язати. Причому річ, зроблена своїми руками, буде носитися довше і з любов'ю.
Інструкція
1
Як зв'язати жилет і з чого почати? Для початку, необхідно визначитися з кольором. Це залежить від того, куди буде одягатися жилет. На роботу в офіс краще вибрати нейтральні тони (білий, чорний, беж, сірий, блідо-блакитний, блідо-зелений). Такий колір не дратуватиме співробітників, і відволікати від роботи. Також на вибір кольору впливає сполучуваність з іншими предметами гардеробу, з якими він буде носитися, і їх кольором. Чи не поєднуються кольори: червоний із зеленим, червоний з синім, зелений з синім.
2
Функціональне навантаження жилета також має важливе значення. Тобто слід визначитися - чим передусім буде жилет - предметом утеплення або прикраси. Від цього залежатиме фактура вироби (товщина ниток) і його декоративні елементи.
3
Візерунки, квіточки, форма горловини і пройми (декоративні елементи), необхідно продумати заздалегідь, щоб не переробляти роботу.
4
Зняти мірки з того, хто носитиме жилет. Це - довжина жилета, обхват шиї, обхват стегон (обхват грудей - якщо виріб в'яжеться на дитину або чоловіка).
5
За знятим мірками зробити схему-креслення викрійки (необов'язково в натуральну величину і з збереженням пропорцій). Головне - щоб на викрійці були всі необхідні розміри.
6
Щоб зв'язати жилет з першого разу, необхідно зробити пробний зразок (фрагмент) вироби з усіма декоративними елементами (косички, ажур). Далі слід вирахувати, скільки петель в ширину і в довжину перебуватиме в квадраті 10х10см.
7
Перевести кількість петель і рядів на схему викрійки і приступати до роботи.
8
Жилет буде хорошим доповненням до блузи з спідницею. Довгий жилет здатний «освіжити» суворе класичне плаття. Жилет, пов'язаний гачком краще тримає форму, ніж жилет, пов'язаний спицями або на в'язальної машині.