Як виправити клишоногість.

Клишоногість може бути ознакою будь-якого системного захворювання або ж дисплазії скелета, тобто дизостоз, остехондродісплазіі або артрогрипоз. Крім того, клишоногість може бути пороком розвитку або самостійним захворюванням, тобто просто деформацією. Виявляється хвороба зазвичай при народженні, надалі має властивості прогресувати.
Інструкція
1
Вроджена контрактура суглобів стопи проявляється підошовним згинанням гомілковостопного суглоба, опущеними зовнішнього краю стопи. При різко вираженою хвороби стопа повертається всередину, а зовнішній край звертається назад і вниз, а внутрішній увігнутий край, навпаки, вгору. Тильна поверхня стопи звертається вниз і вперед, подошвенная - вгору і назад. Супінація буває настільки значною, що п'ята стосується внутрішньої поверхні гомілки.
2
Також може спостерігатися скручування кісток гомілки до зовнішньої сторони, поперечний перегин підошви, а також утворення поперечної борозни, що йде по внутрішньому краю стопи. В деяких випадках спостерігається деформація пальців на ногах.
3
Клишоногість може мати легку ступінь, середню і важку. Незалежно від ступеня тяжкості клишоногості, порушується функція і форма всієї нижньої кінцівки.
4
Лікування клишоногості починається з комплексу консервативних заходів, в який входить виправлення деформації стопи і утримання досягнутої корекції. Успіх лікування в першу чергу залежить від ступеня тяжкості, а потім вже від своєчасності, раціональної послідовності і правильності проведення лікувальних заходів.
5
Найефективнішою вважається методика функціонального лікування, куди включається спрямований вплив на м'язові групи для корекції за допомогою гіпсової пов'язки. Застосовуються тутори з полімерного матеріалу, якими фіксується нижня кінцівка. Фізіотерапія і лікувальна гімнастика є обов'язковими складовими в виправленні клишоногості.
6
Лікування призначають в найперші дні життя дитини. Стопу фіксують в потрібному положенні гіпсовими пов'язками з клиноподібною прокладкою. Щоб попередити рецидиви деформації, взуття слід купувати тільки ортопедичну.
7
Якщо консервативне лікування виявилося неефективним, то проводиться оперативне втручання на сухожильно-зв'язковому апараті, але тільки в ранньому віці. У старшому віці необхідне втручання на кістках та суглобах стопи.
8
Класичний метод виправлення клишоногості - це операція на м'яких тканинах. З двох розрізів поверхні стопи і гомілки подовжують сухожилля заднього м'яза і загального згинача пальців. Після операції фіксація повинна тривати не менше півроку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=09SpfbyoRRM
Зверніть увагу
Ортопедичне лікування обов'язково має поєднуватися з гімнастикою і масажем.
Корисна порада
Після пройденого лікування, відвідування лікаря обов'язково кожні 2 місяці протягом року, а потім 1 раз на рік.