Як зробити стругальний верстат. Стругальний верстат своїми руками.

Багато людей вважають за краще виконує невеликі столярні роботи вдома або на дачі своїми руками. Це дозволяє не тільки розслабитися і дати волю власній фантазії, але і заощадити кошти з сімейного бюджету. Однак при роботі з деревом потрібні підручні прилади. Наприклад, стругальний верстат. Його теж можна сконструювати своїми руками.
Вам знадобиться
  • Залізні бруси, зварювальний апарат, дошки, шкурка, інструменти, креслярські приналежності.
Інструкція
1
Візьміть креслярські приналежності. Спочатку на аркуші паперу накидайте приблизний креслення майбутнього верстата. Визначтеся з розмірами і функціями, які він повинен виконувати. Розміри вибирайте, виходячи з власних вимог. Не варто для домашній потреб конструювати великий верстат. Також подумайте про те, де він буде стояти. Стругальний верстат є дуже важкою і громіздкою конструкцією, тому потрібно на самому початку вибрати місце, де можна буде прикрутити ніжки до підлоги. Це необхідно для того, щоб в процесі використання верстат не рушав від вібрацій.
2
Зробіть за ескізом точний креслення. На ньому мають бути відображені всі особливості конструкції, а також точні розміри кожної деталі. Креслення зробіть в двох варіантах - чорновому і чистовому. Уважно перевірте правильність креслення, щоб не допустити помилок при виготовленні і не зіпсувати матеріал.
3
Основний каркас верстата найкраще виготовити зі сталевих балок. Їх потрібно зварити між собою. Між двома паралельними балками повинно бути приварено хрестик. Це додасть конструкції додаткову жорсткість і міцність. Також не забудьте про додаткові ребрах жорсткості для кріплення мотора і пилки. Остиглі балки необхідно зашкуріть. Після цього накладіть на них тонкий шар грунтовки. Дайте поверхні просохнути. Пофарбуйте конструкцію водостійкою фарбою.
4
Зверху настелите кілька товстих дощок. Прикрутите їх болтами і гайками. Перед закручуванням нанесіть на болти мастило. Зробіть акуратно пропив між дощок в тому, місці, де стоятиме диск пилки. Поверхня дощок ретельно зашкурьте. Між дошками не повинно бути великих зазорів. При бажанні можна зробити доолнітельное пристосування для прикручування сталевих лещат або маленькою ковадла.
5
Встановіть привід диска пилки. Ретельно закрутіть болти кріплень. Перевірте, щоб напрямні диска стояли чітко посередині пропила. Перевірте працездатність механізму, направляючого дошки під диск. Встановіть в каркас електричний або дизельний мотор, підключіть його до приводу. Якщо мотор електричний, то ретельно замаскуйте електропровід. Якщо ж ви використовуєте дизельний мотор, то подбайте про спеціальну трубці, через яку будуть виходити вихлопні гази. Увімкніть зібраний верстат і перевірте його працездатність.
Фуганок відноситься до інструментів, використовуваним для остаточної обробки дерев'яних поверхонь великого розміру, а також кромок довгих деталей. За своєю конструкцією це подовжений рубанок з подвійним ножем, на відміну від якого, у фуганка в передній частині є спеціальна пробка для ослаблення кріплення ножа на випадок його заміни або для заточування, а також ручка в задній частині.
Вам знадобиться
  • деревина 700х76х70 мм, полотно ножа, ножівка
Інструкція
1
Якщо ви вирішили самостійно зробити фуганок, почніть з підбору відповідного матеріалу для основної деталі фуганка - колодки. Кращий варіант - модрина або дуб. Їх деревина має високу міцність, щільністю і несприйнятністю до гниття. Оптимальна довжина фуганка - приблизно 70 см. Розміри ножа в довжину і ширину - 200х65мм. Заготівлею для фуганка послужить листяний або дубовий брусок розмірами 700х76х70 мм. Висота ручки може бути приблизно 10 см.
2
Брусок ви можете випиляти за допомогою ручної ножівки або на циркулярної пилці. Отвір для кріплення ножа вирізаєте за допомогою стамески і молотка рівно посередині колодки, при цьому не забудьте, що ухил задньої частини отвору повинен складати 45-47 градусів до його поздовжньої осі.
3
Місце, де повинен знаходитися ніж, кілька найширше отвори. В нього крім ножа встановіть зажимной клин. Ударну пробку (кнопку) вставте приблизно посередині між краєм отвору для ножа і переднього краю колодки.
4
Ручку для фуганка рекомендується виготовити з Дев'ятишарові фанери. Отвір для руки робіть таким чином, щоб вам було зручно працювати, при цьому вона складається з верхньої частини, яка знаходиться поверх колодки, і нижньої, яка поміщається в спеціально вирізаний паз і жорстко кріпиться через отвори болтами.
5
Лезо для фуганка ви можете підібрати в господарському магазині. Воно повинно мати прямолінійну форму. Деякі моделі фуганків можуть мати два леза і дві ручки для більшого удобства.Проверьте перед початком роботи, щоб обране лезо не виступало за кордон підошви фуганка більш ніж на 1 мм.
Зверніть увагу
Для обробки коротких деталей використовуються фуганки з коротшою 500 мм колодкою. Їх ще називають полуфуганков. Як у фуганка, так і полуфуганков кут різання однаковий - від 45 до 50 градусів.