Як відокремити звукову доріжку від відео.

Якщо звукову доріжку якогось відеоролика ви хочете використовувати як самостійний аудіофайл, у вас є два виходи: відокремити звук в програмі-редакторі, або просто переформатувати вихідний відеофайл в підходящому конверторе. Подивіться, як можна це зробити за допомогою звичайного Windows Movie Maker, популярної програми Virtual Dub і безкоштовного універсального конвертора Format Factory.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - ПО.
Інструкція
1
Запустіть Windows Movie Maker. Виберіть в меню «Файл» пункт «Імпорт в збірники» (або просто натисніть на клавіатурі комбінацію Ctrl + I). Знайдіть потрібний вам відеофайл на своєму комп'ютері.
2
Дочекайтеся закінчення імпорту файлу. Вихідне відео програма розділить на кліпи - нетривалі фрагменти, кожен з яких можна редагувати окремо. Видаліть непотрібні шматки відео (якщо такі є), а всі фрагменти, які супроводжують потрібні вам звуки, виділіть і виберіть в меню пункт «Об'єднати» (Ctrl + M).
3
Перемістіть мишкою об'єднаний кліп на шкалу часу, в той її ділянку, де відображається звукова доріжка. Зверніть увагу, що відеодоріжці повинна залишатися порожньою. Якщо ви випадково потрапили на неї, виділіть відеофрагмент клацанням миші і натисніть на клавішу Delete.
4
Виберіть в меню «Файл» пункт «Зберегти файл фільму» (Ctrl + Р). Вкажіть місце збереження файлу, задайте його ім'я і встановіть параметри якості майбутнього аудіо. Натисніть кнопку «Далі» і дочекайтеся закінчення збереження файла.Обратіте увагу - готове аудіо збережеться в форматі wma.
5
Встановіть на свій комп'ютер безкоштовний відеоредактор Virtual Dub (його можна скачати за цим посиланням http://virtualdub.sourceforge.net). Запустіть програму і відкрийте потрібний вам файл.
6
Відредагуйте файл, якщо це необхідно, видаливши всі зайві фрагменти. Використовуйте для цього інструменти програми, розташовані в меню «Правка».
7
Виберіть в меню «Файл» пункт «Зберегти звук WAV». Вкажіть шлях для збереження файлу і задайте його назву. Натисніть на кнопку «Зберегти» - через кілька хвилин звуковий файл wav буде готовий.
8
Майте на увазі, що програма Virtual Dub призначена для роботи з AVI-файлами. Windows Movie Maker підтримує більше типів файлів, але теж не все. Наприклад, з популярного в інтернеті формату flv витягти звукову доріжку в цих програмах вам не вдасться, якщо ви попередньо НЕ переформатіруете відео. Тому, якщо необхідності в редагуванні відеоролика немає, доцільніше буде відразу ж перетворити відео в аудіофайл за допомогою універсального конвертора.
9
Встановіть безкоштовну програму Format Factory (скачати її можна з офіційного сайту http://www.pcfreetime.com). Відкрийте папку з потрібним вам відеороликом і перетягніть його мишкою на робочу область вікна програми.
10
Виберіть в списку підходящий аудіоформат. В меню "Налаштування" вкажіть шлях для збереження файлу і задайте його назву. Збережіть налаштування і натисніть кнопку «Старт» в меню програми. Через кілька хвилин ваше аудіо буде готово.
Буває так, що ви дивитеся фільм, і вам дуже сподобалася пісня з якогось фрагмента. Хто виконавець ви не знаєте, альбом саундтреків на цей до цього фільму скачати ніде. Що ж робити? Можна просто вирізати вподобаний фрагмент з звукової доріжки фільму за допомогою спеціального відео-редактора.
Інструкція
1
Скачайте і встановіть на ваш персональний комп'ютер програму Virtual Dub, щоб мати можливість виділити звукову доріжку фільму. Після того, як програма буде встановлена, запустіть її. Потім або за допомогою пункту меню «Відкрити», або через «Провідник» перемістіть потрібний фільм в робочу область програми.
2
Встановіть кордону виділення потрібного фрагмента. Для цього перемістіть повзунок, який розташований у нижній частині вікна програми, на кадр, відповідний початку обраного фрагмента. Якщо ви скачали не русифікована програму, то щоб звукова доріжка була відзначена в потрібному місці, зробіть наступне. Натисніть клавішу Home, потім виберіть пункт меню Edit і Set Selection Start. Зверніть увагу, що під повзунком з'явилася позначка, яка вказує на початок виділення.
3
Перемістіть повзунок на кадр, відповідний кінця позначеного фрагмента. Натисніть на клавіатурі кнопку End, потім в меню Edit виберіть Set selection End. Точно так же як і в першому випадку, в області ползунка з'явиться відповідна позначка. Після цього запустіть режим обробки звукового потоку. Для цього виберіть пункт меню Audio, а в ньому - Full Processing Mode. Потім вкажіть відповідний кодировщик звукового потоку.
4
Для цього перейдіть в пункти Audio і Compression. Вкажіть формат кодування і рівень компресії звукового сигналу. Застосуйте один зі встановлених звукових кодеків і натисніть кнопку Ок. Потім збережіть звукову доріжку . Надайте їй ім'я. Вона буде збережена в форматі Wave, який ви потім при бажанні зможете перетиснути в будь-який інший.
5
Використовуйте звуковий редактор, щоб вирізати звукову доріжку . Коли ви завантажуєте фільм в робочу область звукового редактора, буде завантажена лише звукова доріжка, з якої ви надалі зможете вирізати потрібний фрагмент і зберегти в будь-якому зручному для вас форматі.