Як організувати фітнес клуб.

Фітнес-клуби призначені для людей, що прагнуть вести здоровий спосіб життя. Тому їх послуги завжди будуть затребувані. Організація спортивного центру - проект досить дорогий, оскільки придбання або оренда приміщення, закупівля спортивних тренажерів та інвентарю - фінансово витратний захід. Відкриваючи фітнес-клуб, бажано мати досвід у підприємництві. Якщо ви вирішили зайнятися таким бізнес-проектом, візьміть до уваги поради.
Інструкція
1
Для реєстрації фітнес-клубу слід зібрати пакет дозвільних документів. Визначте спосіб реєстрації: індивідуальне підприємництво або товариство з обмеженою відповідальністю. Реєструючи ТОВ, ви повинні мати статутний капітал у розмірі 10 000 рублів і статут, чого не потрібно при реєстрації ІП. Старт вашої діяльності дають документи, видані Росспоживнаглядом на підставі санітарно-епідеміологічних висновків, які встановлюють відповідність спортивного центру санітарно-технічним нормам.
2
Вибирайте приміщення для організації фітнес-клубу площею не менше 200 квадратних метрів. Можна укласти договір довгострокової оренди з правом подальшого викупу.
3
Придбайте тренажери та спортивне обладнання. В цілях економії коштів можна купити вживані тренажери, але вони повинні бути добре відреставровані.
4
Зробіть в приміщенні ремонт. Придбайте дзеркала, організуйте роздягальню з шафами, обладнайте душову кімнату. Якщо дозволяє площа, що орендується, можна обладнати кімнату для проведення сеансів масажу.
5
Займіться підбором персоналу. З'ясуйте кваліфікацію найманих працівників, т. К. Вони представляють «обличчя» вашого фітнес-клубу і формують думку про послуги. Для ведення фінансових справ вам буде потрібно бухгалтер, для організації занять - спортивні інструктори. Також в штаті повинен бути адміністратор, охоронець і по необхідності масажист.
6
Для залучення клієнтів прорекламує ваш спортивний центр. Інструменти можуть бути самими різними: від яскравої вивіски над входом до опущених в поштові ящики рекламних проспектів фітнес-клубу. В холі біля стійки адміністратора можна покласти пачку візитних карток, щоб клієнти могли їх взяти з собою.
7
Розробіть цінову політику з урахуванням діяльності потенційних конкурентів - знаходяться неподалік спортивних центрів. Можлива ціна місячного абонемента для відвідування без обмежень може становити 3000 рублів.
Росія відрізняється від багатьох західних країн завищеною вартістю більшості фітнес-послуг . Абонемент в клуб далеко не завжди зіставимо з середньою зарплатою, саме тому кількість прихильників фітнесу відносно невелике. Ось чому завжди є можливість залучити клієнтів в новий спортзал.
Вам знадобиться
  • - стартовий капітал;
  • - приміщення;
  • - персонал.
Інструкція
1
Проведіть маркетингове дослідження ринку фітнес-послуг в обраному вами районі. Якщо не можете впоратися самі, зверніться до професіоналів. Проаналізуйте докладно, залу якого формату не вистачає на вашій території. Можливо, ваша цільова клієнтура хотіла б бачити в своєму районі невелику студію-йоги або зал для аеробіки, який працював би допізна. Залежно від результатів дослідження складіть бізнес-план.Зарегістріруйте власну компанію. Отримайте дозвіл у пожежної інспекції. Ліцензування фітнесу не потрібно, якщо ви не плануєте надавати паралельно медичні послуги.
2
Особливу увагу приділіть вибору приміщення. Більшість потенційних клієнтів будуть вибирати ваш спортзал саме по зручності розташування. У вашому фітнес-клубі повинен бути, як мінімум, один зал для занять, хол, дві роздягальні, два санвузли з душовою. Заздалегідь дізнайтеся, як справи з водопостачанням, вентиляцією, кондиціюванням, вивезенням сміття, паркуванням, охороною. Після покупки приміщення або укладення договору оренди приступайте до вирішення всіх цих питань, щоб до відкриття спортзал функціонував без перебоїв. Зробіть найпростіший ремонт, не перевантажуючи приміщення складним декором.
3
Одним з ключових факторів успіху фітнес-залу є кваліфікований і уважний персонал. В умовах жорсткої конкуренції на ринку подібних послуг постарайтеся створити теплу і домашню атмосферу. На вході клієнта повинен зустрічати ввічливий і послужливий адміністратор. Тренери та інструктори повинні практикувати індивідуальний підхід до кожного клієнта, запобігати травми, допомагати і підтримувати. Дуже часто клієнти вибирають не просто вподобане заняття, а професіоналізм певного інструктора.
4
При обмеженому бюджеті ви можете обійтися без дорогих тренажерів, пропонуючи в вашому клубі лише групові тренування. Залежно від програми ви можете купити мінімум інвентарю, наприклад, м'ячі, гантелі, килимки, степ-платформи. Створіть атмосферу за рахунок чистоти, правильних світлових рішень, приємної музики, рушників для клієнтів, кулера з прохолодною водою.Якщо дозволяє бюджет, біля стійки адміністратора зробіть експрес-бар, де можна буде випити трав'яні чаї та спортивні коктейлі.
Зверніть увагу
У гонитві за клієнтами подбайте про те, щоб на певну тренування їх не збиралося дуже багато. Якщо в одному залі буде занадто тісно і душно, клієнти можуть взагалі відмовитися від занять. Введіть режим запису на тренування.
Корисна порада
Не витрачайте великих коштів на рекламу. Досить проінформувати жителів довколишніх кварталів. Наприклад, ви можете розвісити яскраві плакати біля під'їздів, рознести рекламні буклети в поштові ящики, офіси і магазини.