Як відучитися кусати губи.

У сучасному світі все частіше дітям не дає спокою звичка кусання губи. Причиною виникнення шкідливої звички може служити як нервове напруження, так і банальне відчуття голоду. Щоб дитина не йшов на поводу своїх інстинктів, слід скористатися наступними порадами.
Інструкція
1
Відучитися кусати губи допоможуть мед, гірчиця або вазелін. Намажте губи дитини одним із запропонованих засобів і залиште на час вбратися. Губи, намазані медом або вазеліном, буде складно прикусити. Від рідкого липкого меду губи можуть злипнутися, тому не наносите його товстим шаром.
2
Також можна намазати губи гірчицею. Якщо дитина спробує закусити губу, він відчує гіркоту і повторну спробу навряд чи захоче здійснювати. За таким же принципом діє і вазелін - він жирний і має гіркий неприємний смак.
3
Зазвичай процес прікусиванія губи відбувається в момент нервового потрясіння, стресу, коли необхідно терміново прийняти рішення. У такій ситуації дайте дитині маленький солодкий льодяник або жевачку. Жування цукерки відверне його від шкідливої звички і допоможе зосередитися на проблемі та пошуку її вирішення.
4
Зверніться за допомогою до косметичних засобів. Нанесіть на губи малюка безбарвний блиск для губ. Він липкий, слизький, і прикусити губу не вийде.
5
Підведіть дитини до дзеркала і покажіть, як псує його зовнішній вигляд ранка на губах. Поясніть, що через неї в організм може потрапити інфекція, що може привести до хвороби.
6
Зазвичай закусиваніе губи скоюється по сигналу, який посилає мозок. Дитина може його обдурити. Скажіть, щоб він сконцентрував свою увагу на чомусь хорошому, відволікся і помріяв. Приємні спогади або вигадані образи здатні відвернути свідомість від шкідливої звички. Головне, робити це якомога частіше, щоб мозок відучився посилати сигнали, що викликають прікусиваніе губ.