Як прати костюм.

Як прати костюм? Цей предмет одягу незамінний в офісі, на урочистих заходах, іспитах і солідних зустрічах. В костюмі доводиться «виходити в люди» досить часто, а значить, йому потрібна регулярна чистка, прання і догляд.
Інструкція
1
По-перше, відмовтеся від ідеї прання костюма в тому випадку, якщо на ньому є термозалежні проклейки. Особливо це стосується піджака - при його шиття цей прийом застосовують досить часто. В такому випадку, очистити і освіжити ваш костюм можна наступними способами. По-перше, кожен день проходять по ньому м'якою щіткою з натурального ворсу, яка повинна бути трохи вологою. Це діє набагато краще клейових роликів, так як останні залишають на тканині мікрочастинки клею, які заважають тканини дихати і сприяю збиранню пилу. Особливу увагу потрібно приділяти манжетам (їх потрібно вивертати і ретельно очищати) та коміра - саме тут збирається найбільша кількість пилу і бруду, і вони починають неприємно блищати.
2
Добре допомагає костюму освіжитися обробка парою! І провести цю процедуру це можна навіть у домашніх умовах, не маючи спеціальних пристосувань: включіть в ванній гарячу воду, повісьте на плечики костюм і залиште там на кілька хвилин. Це також дозволяє позбутися неприємного запаху і відмінно розгладити заломи і помятости.
3
Якщо ж ваш костюм зшитий без використання термопроклеек, його можна акуратно випрати. Ні в якому разі не використовуйте пральну машинку, навіть режим імітації ручного прання або спеціальні дуже щадні режими для кашеміру та інших надзвичайно делікатних тканин. Після такої механічної обробки ваш костюм ніколи не повернеться до колишньої формі.
4
Налийте в ванну або великий таз прохолодної води зі спеціальним рідким мильним засобом для прання делікатних тканин, трохи вспеньте воду і акуратно опустіть туди костюм. Його не варто залишати так на довгий час, а всього лише на 5-7 хвилин. Якщо на костюмі є плями або забруднення, то дуже акуратно обробіть їх м'якою щіткою. Добре прополощіть костюм прохолодною водою, ні в комі разі не віджимаючи і не особливо терзая його. Потім дайте воді стекти, повісьте костюм на вішалку в добре провітрюване приміщення і дайте висохнути. Він повинен відмінно зберегти форму і придбати свіжість.