Як визначити перетин кабелю по діаметру. Як правильно рахувати перетин кабелю кг.

Як правило, будь-який кабель складається з декількох жил, які в перерізі представляють тобою круг. Саме від площі цього перерізу пропорційно залежить провідність кабелю. Якщо воно буде занадто маленьким, кабель може перегоріти, а це одна з основних причин пожеж в сучасному світі.
Вам знадобиться
  • - кабель з невідомим перетином;
  • - штангенциркуль або мікрометр;
  • - таблиця питомих опорів речовин.
Інструкція
1
Візьміть кабель, перетин якого потрібно визначити. Найчастіше він складається з 2-4 жив, які ізольовані один від одного спеціальними матеріалами. Ці жили мають однаковий діаметр. Іноді можна зустріти кабель, одна жила якого тонше інших - вона призначена для заземлення.
2
Очистіть від ізоляції жили кабелю. За допомогою штангенциркуля, а краще мікрометра (це дозволить виробити більш точне вимірювання), знайдіть діаметр жили. Значення отримаєте в міліметрах. Потім розрахуйте площа поперечного перерізу. Для цього коефіцієнт 0,25 помножте на число 3,14 і значення діаметра d зведене в квадрат S = 0,25 ? d ?. Це значення помножте на кількість жил кабелю. Знаючи довжину проводу, його перетин і матеріал з якого він зроблений, обчисліть його опір.
3
Наприклад, якщо потрібно знайти перетин мідного кабелю з 4 жил, а вимір діаметра жили дало значення 2 мм, знайдіть площа його поперечного перерізу. Для цього розрахуйте площа поперечного перерізу однієї жили. Вона дорівнюватиме S = 0,25? 3,14? 2? = 3,14 мм ?. Потім визначте перетин всього кабелю для цього перетин однієї жили помножте на їх кількість в нашому прикладі це 3,14? 4 = 12,56 мм?.
4
Тепер можна дізнатися максимальний струм, який може за ним протікати, або його опору, якщо відома довжина. Максимальний струм для мідного кабелю розрахуйте зі співвідношення 8 А на 1 мм ?. Тоді граничне значення струму, який може проходити по кабелю, взятому в прикладі становить 8? 12,56 = 100,5 А. Враховуйте, що для алюмінієвого кабеля це співвідношення становить 5 А на 1 мм?.
5
Наприклад, довжина кабелю складає 200 м. Для того щоб знайти його опір, помножте питомий опір міді? в Ом? мм?/м, на довжину кабелю l і поділіть на площу його поперечного перерізу S (R = l/S). Зробивши підстановку, отримаєте R = 0,0175? 200/12,56? 0,279 Ом, що призведе до дуже малим втрат електроенергії при її передачі по такому кабелю.
При заміні електропроводки або підключенні нових ліній потрібно вибрати оптимальне перетин кабелю. Правильний підбір забезпечить безперебійну роботу і надійність системи, а також пожежобезпечність всього будинку.
Вам знадобиться
  • - розрахунок споживаної потужності приладів;
  • - знання характеристик автоматичного вимикача, захисних запобіжників і т.д.
Інструкція
1
При малих значеннях сили струму беріть кабель перетин м не менше 1 мм2 (для мідної жили) або 2 мм2 (для алюмінієвої жили).
2
При великих токах перетин дроти вибирайте по подключаемой потужності. Спочатку розрахуйте, прилад якої потужності буде підключений. Вимоги приладу ви можете подивитися в документах або інструкції до застосування.
3
Якщо вам потрібно розрахувати перетин для цілої кімнати або будинку, підрахуйте всі прилади, які є всередині і які планується купити. Приблизно прикиньте, скільки техніки ви можете включити одночасно в самий завантажений день (наприклад, в новий рік або на весіллі). Помножте отриману загальну навантаження на коефіцієнт одночасності, наприклад, на 70%.
4
Виходячи з розрахунку потужності, згідно з яким навантаження в 1 кВт вимагає 1,57 мм2 перерізу, розрахуйте значення перерізів для певного дроти. Наприклад, для алюмінієвого проводу це значення дорівнюватиме 5 А на мм2, а для мідного - 8 А на мм2.
5
Використовуючи отримане значення, розрахуйте перетин дроти для вашого приладу. Наприклад, якщо вам потрібно встановити водонагрівач на 5 кВт, то провід слід вибрати такий, щоб він був розрахований не менш ніж на 25 А. Таким чином, ви виберіть мідний провід перетин м не менше 3,2 мм2 .
6
Зверніть увагу, що для алюмінієвих проводів перетин слід вибирати вище, оскільки їх провідність складає близько 62% в порівнянні з мідними. Приміром, якщо ви розрахували, що для необхідного навантаження підходить провід перетин м 2,5 мм2, то алюмінієвий провід повинен бути не менше 4 мм2, а мідному дроту 4 мм2 відповідає шестімілліметровой алюмінієвий провід.
7
Якщо є можливість, завжди вибирайте кабель більшого поперечного перерізу, ніж вийшло з розрахунку. Не можна заздалегідь передбачити, раптом ви вирішите підключити ще що-небудь. Не забудьте перевірити, чи узгоджується розрахункове перетин з максимальним фактичним навантаженням, з струмом автоматичного вимикача або захисних запобіжників, які знаходяться, як правило, поруч з лічильником.