Як визначити коефіцієнт з транспортного податку.

У разі продажу або покупки автомобіля виникає питання про правильне обчислення коефіцієнта з транспортного податку, визначеного відповідно до п.3 ст.362 податкового кодексу і вказується в графі 9 розділу 2 податкової декларації з транспортного податку.
Інструкція
1
Запам'ятайте, що згідно главі 28 податкового кодексу РФ платники податків-організації після закінчення кожного звітного періоду (кварталу) зобов'язані розрахувати суму авансового платежу з транспортного податку і надати в податковий орган податковий розрахунок за авансовими платежами даного податку. Форму податкового розрахунку та рекомендації щодо її заповнення використовуйте затверджену наказом Мінфіну РФ.
2
У розділі 2 розрахунку по графі 11 відобразіть суму розрахованого авансового платежу за звітний період. Для розрахунку вирахувати 25% від твору податкової бази, податкової ставки і коефіцієнта з графи 9 п.14. Цей коефіцієнт обчисліть шляхом ділення кількості повних місяців, протягом яких автомобіль був зареєстрований на платника податків, на кількість повних місяців у звітному періоді.
3
Значення коефіцієнта вкажіть у вигляді десяткового дробу з точністю до другого знака після коми (до сотих часток). Місяць реєстрації і місяць зняття з реєстрації авто прийміть за цілий місяць. Якщо машина була зареєстрована і знята з обліку в один і той же календарний місяць, вкажіть 1 повний місяць.
4
Наприклад, якщо авто продано в серпні, то коефіцієнт з транспортного податку за III квартал розрахуйте наступним чином. Кількість місяців, протягом яких машина перебувала на обліку, прийміть за 2 (липень і серпень). Кількість місяців у звітному періоді (у третьому кварталі) - 3. Розділивши 2 на 3, отримаєте 0,67. Цей коефіцієнт і вказуйте в декларації.
5
У разі придбання машини коефіцієнт з транспортного податку розраховуйте аналогічним чином. При цьому по кожному транспортному засобу ведіть окремий розрахунок коефіцієнта. Суму авансового платежу за квартал розрахуйте шляхом перемноження отриманого коефіцієнта на потужність двигуна і на ставку податку за кожну кінську силу потужності.
Більшість автовласників мало розбираються в податки , а адже оплачувати їх необхідно щорічно і кожного разу різні суми. У разі несплати податку у встановлені терміни на власника транспортного засобу накладається штраф у розмірі 20% від суми боргу, на який також нараховується щоденна пеня в розмірі 1/300 від ставки рефінансування Центрального банку РФ. Дані умови прописані на всіх квитанціях, які автовласник повинен отримати від податкової інспекції для сплати податку.
Інструкція
1
Ознайомтеся з законодавчою базою, яка встановлює порядок розрахунку транспортного податку та визначення його ставки. Обов'язок по сплаті даного податку встановлюється ст. 356 Податкового кодексу РФ. У ст. 357 НК РФ визначено осіб, які зобов'язані сплачувати податок, а в ст. 358 НК РФ відзначені транспортні засоби, які визнаються об'єктів оподаткування. Ставки транспортного податку на 2011 рік визначаються поправками до ст. 342 і ст.361 НК РФ від 01.01.2011 р.
2
Дізнайтеся, чи є ваш транспортний засіб об'єктом оподаткування. Наприклад, транспортний податок не нараховується на автомобілі для інвалідів з потужністю до 100 кінських сил, полеченной в якості допомоги від соціальних органів захисту населення. Якщо ви ставитеся до окремої категорії платників податків, які можуть претендувати на додаткові пільги з транспортного податку, то зверніться з відповідною заявою до податкової інспекції за місцем реєстрації автомобіля.
3
Визначте потужність двигуна в кінських силах вашого автомобіля, яка написана у свідоцтві про реєстрацію транспорту або в ПТС. Саме від цієї величини залежить ставка транспортного податку.
4
З'ясуйте величину ставки транспортного податку. Якщо вам належить легковий автомобіль, потужність двигуна якого дорівнює менше 100 кінських сил, то ви зобов'язані сплачувати транспортний податок за ставкою 2,5 рубля. Автомобілі, розвиваючі 100-150 кінських сил, обкладаються ставкою 3,5 рублів, 150-200 к.с. - 5 рублів, 200-250 к.с. - 7,5 рублів, понад 250 к.с. - 15 рублів. У деяких регіонах країни для автомобілів з потужністю до 150 кінських сил можуть бути встановлені свої ставки транспортного податку, але в будь-якому випадку нижче визначених законодавством. Для інших транспортних засобів встановлені свої ставки, які можна дізнатися в таблиці, встановленої ст. 261 НК РФ на 2011 рік.