Як розрахувати повну вартість кредиту.

У сучасному світі просто неможливо уявити життя без кредитів. Люди постійно стикаються з ними: беруть готівкою на ремонт квартири, на покупку житла, на різні товари, одяг і взуття. При цьому не кожен з них зможе розрахувати повну вартість кредиту.
Інструкція
1
Візьміть документ, який містить в собі всі дані по вашому кредиту, аркуш чистого паперу і ручку для ведення розрахунків. Потім напишіть на аркуші паперу суму, яку ви взяли в кредит або вартість товару, взятого в кредит.
2
Подивіться в документі по кредиту: яка процентна ставка вам нараховується на взяті в борг кошти. Перепишіть цю цифру на аркуш паперу, нижче вартості кредиту.
3
Порахуйте на який термін ви взяли кредит. Значення повинно вийти рівне певній кількості днів. Як правило, термін кредиту вказується в документі, який видають при взятті будь-якої суми в борг.
4
Подивіться в умовах договору по кредиту, яким чином вам нараховуються відсотки. В свою чергу, відсотки можуть нараховуватися на залишок заборгованості, або у вигляді одного значення відсотка, нарахованого на всю суму кредиту на весь термін його виплати.
5
Порахуйте повну вартість кредиту. Для цього, якщо відсотки нараховуються не так на залишок суми боргу, помножте величину кредиту на 100 відсотків і розділіть на відсотки, що нараховуються за користування грошовими коштами за рік. Далі додайте до отриманого значення комісію, яка була вами сплачена за видачу кредиту (якщо вона була).
6
Розрахуйте повну вартість кредиту, якщо відсотки нараховуються на залишок суми заборгованості. Для цього подивіться з документа по кредиту, яку суму ви повинні сплачувати за перший місяць. Цю величину помножте 100 і розділіть на річний відсоток, попередньо поділений на 12 (кількість місяців). Потім відніміть отримане значення з основної суми боргу. Після цього порахуйте скільки в договорі у вас прописано платежів, тобто на який термін ви берете кредит (наприклад, якщо у вас узятий кредит на 1 рік, то обов'язкових платежів 12). Далі зробіть розрахунок за другий місяць кредиту по залишилася величиною кредиту. Коли ви порахуєте повністю суму всіх виплат за необхідний термін, складіть їх все.