Як викроїти спідницю. Як зшити просту коротку спідницю.

Викрито спідницю, насправді, не дуже складно. Особливо, якщо ви вибрали для себе пряму класичну модель. Основою для побудови креслень викройок спідниці є базове лекало. Побудова базового лекала прямої спідниці - один з найпростіших прийомів в конструюванні одягу. Але вам напевно захочеться зшити що-небудь цікаве і не зовсім звичайне, точніше, не найпростішу пряму спідницю. Для цього ви можете скористатися вже готовими кресленнями викрійок. Їх можна знайти в інтернеті, в спеціалізованих журналах мод з додатками або на дисках з програмами-конструкторами.
Вам знадобиться
 • Листи з кресленнями готових викрійок
 • Сантиметрова лента
 • Карандаш
 • Линейка
 • Ножницы
 • Калька для перекладу викрійок
 • Кравецькі крейда
 • Швейні шпильки
Інструкція
1
Перед тим як зробити викрійку спідниці, зніміть з себе основні індивідуальні мірки: 1. ВІД - обхват талії (мірка знімається строго по талії) .2. ОБ - обхват стегон (мірка зніметься по самим виступаючим точкам стегон і сідниць) .3. ДІ - довжина ізделія.Сантіметровая стрічка повинна щільно прилягати, але не обтягувати фігуру. Не допускайте провисання, а також сильного натягу стрічки. Від цього залежить точність вибору вашого розміру.
2
Кожен з виробників викрійок пропонує свої таблиці для стандартних розмірів одягу. Обов'язково скористайтеся ними для визначення свого розміру, якщо ви плануєте використовувати саме ці викрійки. При виборі викрійки спідниці на стандартний розмір орієнтуйтеся на мірку обхвату стегон і зверніть увагу, що в журнальних таблицях розмірів зазвичай даються розміри для половини обхвату стегна (поб).
3
Вибравши фасон і розмір, уважно ознайомтеся з інструкцією до викройкам.Найдіте маркування місць розташування деталей спідниці на аркушах і лінії умовних позначень. Часто буває, що на аркушах з готовими викрійками лінії деталей однієї спідниці можуть перетинатися. Вималювати один фрагмент деталі спідниці, посуньте кальку таким чином, щоб форма наступного фрагмента помістилася поруч з уже вичерченной.Готовие деталі слід вирізати ножицями строго по лініях.
4
При виборі тканини в магазині варто вдатися до допомоги досвідченого продавця-консультанта, який допоможе підібрати тканину для обраного вами фасону і розрахувати її витрата. Якщо тканина має тенденції до усадки, попередньо зволожите її і пропрасуйте праскою. Після цього можна приступати до розкрою.
5
Для розкрою складіть підготовлену тканину вдвічі по частковій лінії. Розкладіть на тканини вирізані з паперу деталі викрійок з урахуванням припусків на шви. Тканина розкроювати крейдою або тонким шматочком мила. Деталі спідниці окресліть прямий безперервної лінією, а лінії припусків - пунктиром. Кроіте спідницю по пунктирних лініях припусків.
Зверніть увагу
Важливо буде відзначити, що готову викрійку не варто коригувати, якщо ваші розміри сильно відрізняються від стандартних. В цьому випадку потрібно виготовлення індивідуального лекала за вашими мірками і подальшого його моделювання.
Корисна порада
Якщо у вас мало досвіду в пошитті, не варто відразу робити спідницю з хорошої тканини. Спробуйте викроїти спочатку спідницю з простої тканини. Це допоможе вам внести потрібні корективи в викрійку і набути досвіду в розкрої.
розлітаються розкльошену спідницю полусолнце обячно шиють з двох основних полотнищ - задньої і передньої. Кожна з деталей представляє з себе чверть окружності. Окремо виконується пояс, потім збоку або в середині задньої частини пришивається звичайна або потайна застібка-блискавка. Починаюча швачка може спростити собі задачу і побудувати викрійку спідниці всього з одного полотнища, з єдиним головним з'єднувальним швом.
Вам знадобиться
 • - відріз робочого полотна;
 • - папір;
 • - ножиці;
 • - крейда або змилок;
 • - олівець;
 • - циркуль;
 • - сантиметр;
 • - булавки.
Інструкція
1
Зробіть необхідні заміри для викрійки спідниці-полусолнце. Вам слід дізнатися половину обхвату талії і бажану довжину виробу. Врахуйте, що одяг має вільно облягати талію - для цього слід залишити припуск приблизно в 1 см. Для прикладу, спробуйте викроїти виріб з полуобхват талії в 32 см, довжиною в 64 см.
2
Тепер потрібно розрахувати радіус виїмки для лінії талії (це коротка округлена лінія верху основної деталі крою, до якої пришивається пояс). Зробити це можна за формулою: 1/3 множиться на полуобхват талії (тут: 32); додається 1 см (припуск на свободу облягання). Вийшло число множиться на 2; потім віднімається ще пара сантиметрів. Приклад: 1/3х (32 + 1) х2-2 = 20 см складе довжина радіуса виїмки.
3
Візьміть відріз тканини потрібного розміру. Довжина полотна в цьому випадку повинна дорівнювати 64х2 = 128 см, тобто двом довжинам майбутньої одягу. Необхідну ширину полотна можна з'ясувати, якщо до довжини моделі (в даному прикладі це 64 см) додати радіус виїмки для талії (20 см) і приєднати додаткові 6 см. Вийде 64 + 20 + 6 = 90 см.
4
Складіть шматок робочого полотна з розмірами не менше 128 на 90 см навпіл виворітного стороною верх. Згин відрізу повинен розташувався ліворуч. Лінію талії заздалегідь намалюйте на папері, потім прикладіть викрійку до вершини верхнього кута тканини і позначте сектор з радіусом в 20 см. Це верх деталі крою.
5
На верхній і нижній кромці полотнища відзначте довжину спідниці і намалюйте округлий низ вироби. Тепер у вас готова чверть кола-«сонця», а на двох сторонах складеного робочого відрізу - півколо («полусолнце»).
6
Позначте обмилки або кравецьким дрібному пунктирними лініями стандартний припуск на задній з'єднувальний шов в 1,5 см, а по лінії талії - подгибку в 2-2,5 см. Ретельно сколіть здвоєний відріз шпильками, щоб лінії зрізів основного полотнища НЕ розійшлися під ножицями.
7
Окремо викроїте пояс для одягу. Його довжина буде дорівнювати лінії талії плюс 3-3,5 см на застібку з ґудзиком. Ширина - 6 см (3 см з лицьової та зворотньої сторони).
8
Якщо вам вдалося правильно розкроїти спідницю полусолнце, стачайте задні зрізи полотнища, обробіть нижню кромку вироби і пришити пояс. Верхню частину з'єднувального шва залиште вільною - в неї ви пришиєте потаємну блискавку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=b5DRppHcHaw
Зверніть увагу
Уважніше поставтеся до вибору забарвлення тканини при розкрої спідниці з одного полотнища. При складанні тканини вдвічі узри можуть не збігтися в області заднього шва готового виробу. В цьому випадку краще надати перевагу однотонному відрізу робочого полотна.
Корисна порада
Якщо ви вирішили розкроїти спідницю «полусолнце» з двох деталей крою, не забудьте залишити припуски в 1,5 з боків.