Як виростити маракуйю.

Маракуйя або пасифлора їстівна - кучерява багаторічна рослина родом з Південної Америки, що відноситься до сімейства страстоцветние. Вирощується заради солодких плодів, які використовуються для приготування напоїв та десертів. У домашніх умовах варто вирощувати маракуйю хоча б для того, щоб помилуватися на її цвітіння. Розмножується ця рослина насінням і живцями.
Вам знадобиться
  • - насіння маракуйи;
  • - пісок;
  • - перегній;
  • - дернова земля;
  • - рідке добриво для томатів .
Інструкція
1
Для вирощування маракуйи підійдуть навіть насіння, вийняті з стиглого плода. Промийте їх проточною водою і злегка обсушіть. Для посіву цієї рослини найкраще підходить середина весни.
2
Підготуйте грунтовий субстрат. Для маракуйи підійде суміш з однієї частини піску, однієї частини перегною і двох частин дернової землі. Розкладіть зволожений ґрунт по горщиках діаметром вісім сантиметрів.
3
Закрийте насіння в грунт не глибше, ніж на півсантиметра і поставте горщики на добре освітлений підвіконня. У кожен горщик посійте по два-три насінини. При температурі повітря в межах двадцяти-двадцяти п'яти градусів сіянці зійдуть протягом місяця. Для кращої схожості накрийте горщики плівкою.
4
Коли у молодих рослин з'явиться по чотири справжніх листочка, пересадите їх в ємність діаметром близько сорока сантиметрів у грунт того ж складу, що використовувався для пророщування насіння. Деякі рослинознавці рекомендують висаджувати по два сіянця разом.
5
маракуйю слід розмістити так, щоб сама рослина було добре освітлено, а горщик із землею знаходився в тіні. Захищайте рослину від протягів і не залишайте його під відкритою кватиркою.
6
Як багато в'юнкі рослини, маракуйя потребує опори. У цій якості можна використовувати металеві або пластикові решітки, призначені для витких рослин. Якщо ви не збираєтеся часто переставляти горщик з місця на місце, можете натягнути мотузки для підтримки пагонів. Закріпіть стебла на опорі.
7
Поливати маракуйю слід в міру висихання грунту. Під час активного росту раз в десять днів рекомендується підгодовувати рослину рідким добривом для томатів.
8
Маракуйя, вирощена з насіння, може дати плоди на наступний рік після посіву. Для отримання плодів слід запилювати рослина вручну за допомогою пензлика. Рекомендується проводити запилення в першу половину дня. Вологість повітря при цьому повинна бути не вище сімдесяти відсотків.