Як вирощувати коней.

Щоб виростити доброго коня, потрібно чимало зусиль. Терпіння при вихованні, уважне ставлення і догляд, знання основних закономірностей розвитку і росту тварини - все це необхідно для того, щоб лоша став сильним, здоровим і розумним.
Інструкція
1
Підготуйте чисте і сухе приміщення, в якому ви будете містити молоду коня. Заздалегідь запасіться підстилкою, покладіть її на підлогу стайні, де знаходиться кобила, щоб тільки що з'явився на світ лоша не лягав на холодну і сиру землю і не застудився. Оберігайте його і від протягів.
2
Відразу поставтеся до новонародженому маляті уважно і лагідно, щоб лоша ріс слухняним і довірливим. Якщо звертатися з молодою конем грубо, кричати на неї і бити, то вона стане боязкої, може вдарити людину або втекти від нього.
3
Лоша перший час після народження харчується молоком матері. Коли йому виповниться 15 днів, починайте давати йому ячмінь або овес. Зробіть невелику годівницю, засинайте в неї спочатку по 100-200 г корму на добу, потім поступово збільшуйте його масу до 2 кг. Під час годування лоша прив'язуйте кобилу, інакше вона з'їсть все, що призначене тільки для нього. Або встановіть годівницю в недоступному для неї місці.
4
Зазвичай лоша у віці 6-7 місяців вже віднімають від кобили. Подбайте про те, щоб до того часу молодий коні вистачало вітамінів і мінералів для нормального росту і розвитку. Поряд з концентратами і харчовими добавками лошати варто давати сіно ранньої прибирання, яке для нього особливо цінно. Крім того, в його годівниці повинні бути завжди сіль і крейда.
5
Виробляти звичку у коня підкорятися вам і закріплювати у неї корисні рефлекси слід з перших днів після її народження. Періодично надягайте на лоша недоуздок і поступово привчайте його до підіймання ніг, чищення вовняного покриву, руху кроком, а потім і риссю. Цю роботу треба здійснювати наполегливо і цілеспрямовано, адже завдяки їй ви значно полегшите надалі заездку.
6
Первісне місячне навчання лоша рухам в упряжці, в приводу і під сідлом - це і є Заїздка. Проведіть її, коли йому виповниться приблизно півтора року. За час заездки вам буде необхідно привчити молоду коня до вуздечці, хомута, запряжці, віжок.