Як закрити відколи на склі.

Якщо автомобільне скло тріснуло, то його можна відремонтувати. Такий ремонт дозволить зупинити поширення тріщин, які зазвичай оточують скол і призупинити руйнація скла. Ремонт завжди обходиться дешевше заміни скла, а його міцність залишається практично на тому ж рівні.
Вам знадобиться
  • - полімер для закладення тріщин і колов;
  • - УФ лампа;
  • - інжектор для нанесення полімеру;
  • - шліфувальна машинка.
Інструкція
1
Скол завжди являє собою потоншення ділянки скла в результаті вильоту його частини з поверхні в результаті механічної дії. Щоб прибрати його, заповніть скол спеціальним полімером, попередньо очистивши і знежирити його. Важливо, щоб коефіцієнт заломлення та інші оптичні властивості полімеру, після його завтвердеванія, повністю відповідали тим же характеристикам у скла.
2
Заповніть скол полімером за допомогою спеціального інжектора і всі внутрішні порожнини, тріщини навколо відколу. Щоб скол був непомітний, полімер повинен максимально адгезіроваться (скріпитися) з склом. Для цього на полімер направляються ультрафіолетові промені з лампи, згідно інструкції. Після цього поверхню обов'язково зашліфовивается. В результаті відколу практично не видно, а міцність скла відновлюється на 97%.
3
Якщо на лобовому склі від відколу пішла тріщина, зупиніть її. Для цього візуально визначте точку, де вона закінчується. В цій точці просвердлите скло. Потім, тріщину і вийшло отвір, під тиском заповніть полімером. Коли закінчиться отвердевание полімеру, вручну відшліфуйте цю ділянку скла. Після цієї процедури тріщина перестане поширюватися. Робіть цей ремонт тільки на свіжих тріщинах. Якщо затягнути ремонт, то кількість тріщин в результаті вібрації стане таким, що дешевше буде просто придбати нове скло.
4
При виборі полімеру керуйтеся тим, який тип пошкодження потрібно закладати. Вони відрізняються по в'язкості і міцності після затвердіння. Розрізняють полімери для закладення тріщин і сколів на фарах, різні полімери використовуються для закладення довгих і середніх тріщин на склі. Тільки при правильно підібраних матеріалах можна отримати гарантію успішного ремонту. Тому на етапі вибору полімеру, краще проконсультуйтеся з фахівцем.
Для багатьох автовласників наступила пора проходження чергового річного техогляду. А відповідно до нового технічного регламенту, автомобілі, чиї лобові стекла мають пошкодження, отримати заповітний талон не зможуть, поки не замінять бите скло.
Вам знадобиться
  • - полімерний склад для ремонту тріщин і сколів в склі,
  • - паста для шліфування й полірування скла,
  • - бормашина,
  • - інжектор.
Інструкція
1
Міняти лобове скло через маленьку тріщини на ньому - процедура дуже витратна за коштами. Особливо для власників дорогих іномарок. Але прогрес не стоїть на місці, і в розпорядження майстрів передані розроблені сучасні технології, що забезпечують відновлення цілісності скляної поверхні.
2
Технологія закладення сколів і тріщин на передньому вітровому склі автомобіля досить складна. У зв'язку з чим настійно рекомендується її виконувати в спеціалізованому автосервісі, де зможуть відновити до 98% прозорості пошкодженого місця на склі.
3
Щоб припинити подальше поширення тріщини, яка утворилася, в місцях її початку і закінчення, бор-машиною проробляються отвори, але не на всю товщину скла, яке виготовляється з трьох шарів, а тільки в тому шарі, в якому вона утворилася, не зачіпаючи інші верстви.
4
Потім місце пошкодження ретельно очищається від забруднень і обезжиривается ацетоном. А потім в отвори за допомогою інжектора, який закріплюється на склі за допомогою вакуумного пристосування, закачується під тиском полімерний склад.
5
Заповнивши складом отвори і тріщину , інжектор знімається зі скла, а потім виробляється сушка полімеру ультрафіолетом. Після того, як полімерний склад остаточно затвердіє (на це зазвичай потрібно 20-30 хвилин), проводиться шліфування й полірування ділянки відновленої поверхні лобового скла.
6
Після проведення ремонту подібним чином, визначити місце пошкодження скла візуально, без спеціальних приладів, неможливо.
Корисна порада
Якщо вас спіткала невдача у дорозі, і в лобове скло потрапив камінь, то що з'явилася тріщину або відкол відразу заклейте скотчем - це запобіжить проникненню частинок пилу і бруду в тріщини скла.