Як використовувати камінь в дизайні.

Природні камені є одним з основних елементів, які використовуються в ландшафтному дизайні. За допомогою каменя можна підкреслити ніжну принадність квіткових композицій, а можна надати монументальність альпійських гірок, природним і штучним водоймам.
Вам знадобиться
  • Валуни, гранітний щебінь, галька
Інструкція
1
Якщо ви вирішили самостійно оформити простір заміського будинку, то вам не обійтися без природного каменю. Область його використання в ландшафтному дизайні обширна і обмежується спеціальними знаннями, вашою уявою і вибраним стилем. Натуральний камінь впишеться в будь-який пейзаж, гармонізує простір і додасть загадковість куточкам вашого саду. Камені можуть бути абсолютно різної фактури, розміру і кольору.
2
Розмістіть на території з перепадами висот великі великі камені. Їх розмір варіюється приблизно від 1 м. З їх допомогою можна звести підпірні стінки і щабля. Для цієї мети більше підходять плоскі і досить широкі камені. Часто використовується плитняк, бутовий камінь або пісковик. Це чудовий будівельний матеріал, який гармонійно поєднується з іншими елементами композиції.
3
Підсильте рельєф простору, якщо ваша ділянка являє собою рівну площадку. В таких випадках часто необхідні валуни або окремі брили, наприклад, при оформленні альпінаріїв. Серед таких монументальних створінь природи можна розмістити сади пряних трав, квіткові композиції, невеликі чагарники. Існує цілком обгрунтована думка, що наявність великих каменів і брил благотворно впливає на здоров'я людини.
4
Зверніть увагу на гранітний щебінь. Крім своєї естетичної мети при оформленні доріжок, клумб та інших оригінальних рішень, він використовується для мульчування грунту, що з часом значно скорочує ріст бур'янів. В посушливій місцевості щебінь дозволяє грунті довше залишатися вологою і не вивітрюватись, а в зимовий період оберігає її від заморозків. Все це найсприятливішим чином впливає на підбір і зростання рослин у вашому саду при створенні композицій.
5
Використовуйте гальку. Це приємні навпомацки, овальні або круглі невеликі природні камені різних порід. Найчастіше зустрічається яшма, шунгіт і кварц. Різноманіття кольорів і розмірів дозволяє вважати її ідеальним матеріалом для найрізноманітніших ландшафтних робіт, особливо при мозаїчному оформленні доріжок, водойм, акваріумів, фонтанів і т.д. Вона стійка до кліматичних капризам, екологічно безпечна і дуже приємна на вигляд.