Як пересадити півонія.

Піон - багаторічна трав'яниста рослина з сімейства Піоновий, деревовидні його форми є листопадними чагарниками. Ця рослина давно любимо садівниками за пишні яскраві квіти, а один з видів півонії має лікувальні властивості. Як правило, півонії підлягає ростуть на одному місці, але якщо виявилося, що рослина затінено або посаджено занадто глибоко, його можна пересадити.
Вам знадобиться
  • - дренаж;
  • - пісок;
  • - перегній;
  • - торф;
  • - дернова земля;
  • - кісткове борошно;
  • - деревна зола;
  • - суперфосфат;
  • - марганцівка;
  • - деревне вугілля.
Інструкція
1
Пересадкою півоній найкраще зайнятися восени. За місяць до того, як пересадити рослину, підготуйте посадкову яму на добре освітленому місці із слабокислою грунтом. Бажано не садити піони там, де застоюється вода. Якщо ви збираєтеся пересаджувати відразу кілька рослин, що не розташовуйте їх ближче, ніж в метрі один від одного.
2
Викопайте посадкову яму діаметром шістдесят сантиметрів і глибиною шістдесят-сімдесят сантиметрів. На дно ями насипте шар дренажу товщиною двадцять сантиметрів. Це може бути великий пісок або керамзит. Деякі садівники використовують в цій якості щебінку або бита цегла.
3
На дві третини засипте яму сумішшю, приготовленої з рівної кількості дернової землі, річкового піску, перегною і торфу. На кожну посадкову яму додатково внесіть по чотириста грамів кісткового борошна, деревної золи і по сто грам суперфосфату. Досипьте яму до країв звичайною землею з городу. До часу посадки грунт в ямі встигне просісти і вам не доведеться побоюватися, що пересаджений півонія виявиться заглибленим.
4
Викопайте рослина, яка збираєтеся пересаджувати. Кореневище старих півоній, зазвичай, рекомендують при пересадці розрізати на кілька деленок з трьома-п'ятьма нирками. Для цього обтрусіть землю з коріння або промийте кореневище і обріжте з півонії листя. Розріжте кореневище гострим ножем, не пошкоджуючи нирки.
5
Іноді рекомендується обробити розрізане кореневище, замочивши його в розчині марганцівки. Зрізи присипте деревним вугіллям.
6
Садити деленки в землю слід так, щоб нирки перебували не глибше трьох-п'яти сантиметрів від поверхні землі. Після посадки півонія слід добре полити і присипати п'ятисантиметровим шаром сухого торфу.
7
Навесні, після появи паростків, обережно згріб торф, яким було присипане рослина, і подрихліте грунт.
8
Квіткові бруньки, які можуть вирости на півонії, пересадженому минулої осені, рекомендується прищипувати. Це дасть рослині час обзавестися потужною кореневою системою.