Як захистити макрос.

Офісний пакет Microsoft Office передбачає кілька рівнів захисту даних, призначених для управління рівнем доступом користувачів і можливості вносити зміни в обраний документ. Рекомендованим дією є установка пароля на веcь необхідний файл, хоча і можливість захисту окремого макросу також передбачена.
Вам знадобиться
  • - Microsoft Office Word
Інструкція
1
Розкрийте меню «Сервис» верхній панелі інструментів вікна використовуваного офісного додатка і вкажіть пункт «Макрос» для ініціації виконання операції захисту обраного макросу.
2
Виберіть пункт «Редактор Visual Basic» для запуску інструменту і викличте контекстне меню підлягає захисту макросу кліком правої кнопки миші.
3
Вкажіть команду VBAProject Properties і перейдіть на вкладку «Захист» діалогового вікна властивостей.
4
Застосуйте прапорець на полі Lock Project for Viewing і введіть бажане значення пароля в поле Password.
5
Натисніть кнопку OK для підтвердження виконання команди.
6
Запустіть інструмент «Цифровий сертифікат для проектів VBA» і створіть власну цифровий підпис для альтернативного методу захисту макросу.
7
Натисніть кнопку «Пуск» для виклику головного меню системи і перейдіть в пункт «Виконати».
8
Введіть значення mmc у полі «Відкрити» та натисніть кнопку OK для підтвердження виконання команди запуску консолі управління.
9
Виконайте одночасне натискання функціональних клавіш Ctrl + M і натисніть кнопку «Додати».
10
Вкажіть оснастку «Сертифікати» в діалоговому вікні та додайте її в консоль.
11
Оберіть створений файл цифрового підпису та експортуйте його на диск. Результатом даної дії стане файл з розширенням * .cer.
12
Поверніться на інструмент «Редактор Visual Basic" і перейдіть в розділ «Інструменти/Цифровий підпис».
13
Використовуйте створений файл сертифіката для підпису потрібного макросу і перейдіть і поверніться в використовуване офісний додаток.
14
Розкрийте меню «Параметри» верхній панелі інструментів і перейдіть в пункт «Безпека».
15
Оберіть групу «Захист від макросів» і застосуєте прапорець на полі «Дуже високий» у розділі «Рівень безпеки». Дана дія приведе до неможливості зміни обраного макросу будь-яким користувачем, що не володіє необхідним сертифікатом.
Корисна порада
Застосування останнього методу захисту макросу потребують надання необхідним користувачам створеного файлу .cer і зміни параметрів довіри до сертифікатів.