Як побудувати садову пекти. Як ростроіть піч гриль.

Чудовим прикрасою садової ділянки і при цьому незамінною річчю для приготування страв на відкритому вогні, є стаціонарна садові піч. На відміну від невеликих металевих мангалів, така піч не піддається корозії, не вимагає захисту від вологи і чудово вписується в інтер'єр зони відпочинку на ділянці. Найпростіше у виготовленні кругла (циліндрична) садові піч-гриль.
Вам знадобиться
  • - цегла або залізобетонне кільце;
  • - кладочна суміш (або шамотна пісок для розчину);
  • - бетонна плита під фундамент.
Інструкція
1
Визначтеся з розмірами і висотою гриля. Оптимальними розмірами можна вважати діаметр 70-100 см і висоту близько 50 см. Пам'ятайте, що із збільшенням розмірів, вага печі і відповідно навантаження на фундамент збільшиться. Це потягне за собою споруду більш серйозного фундаменту.
2
Підберіть місце на ділянці, де ви плануєте побудувати піч. Підійдіть до цього питання відповідально. Враховуйте переважний напрямок вітрів у вашій місцевості, освітленість протягом дня, зручність підходу і відстань від будинку.
3
Влаштуйте фундамент. Зніміть дерен, за допомогою піску вирівняйте майданчик під фундамент. Краще, якщо діаметр майданчика буде трохи більше діаметра самої печі. Товщина фундаментної плити повинна бути не менше 15 см. Якщо ви використовуєте готову бетонну плиту, то просто покладіть її на підготовлений грунт. Якщо плануєте заливати бетон самостійно, не забудьте прокласти арматурну сітку з металевих прутів. Це охоронить фундамент від розтріскування.
4
Як тільки фундамент буде готовий, приступайте до будівництва печі. Викладіть піч-гриль до необхідної висоти з цегли або встановіть бетонне кільце. При укладанні цегли без подтески, заповнюйте шви розчином з домішкою шамотного піску або мелкораздробленного червоної цегли. В ідеалі шви повинні бути рівними і однаковими. Як тільки висота печі досягне рівня 40 см, викладіть майданчик печі каменем (вогнетривкою цеглою або покладіть спеціально підігнані товсту сталеву пластину). Врахуйте, що від різниці температур камінь може розтріскатися. Доведіть висоту печі до потрібного рівня. Можна передбачити в кладці верхнього ряду цегли прорізи для установки шампурів.
5
Встановіть решітку для барбекю (її необхідно робити знімною). Обладнайте майданчик для відпочинку навколо печі. Це можуть бути невисокі лавки, розташовані півколом або кам'яна (цегляна стіна) з полками. На таких полицях зручно складати всі необхідні речі для приготування страв на вогні.
Зверніть увагу
Верхній шар каменів або цеглин у стаціонарній печі може з часом від перепаду температур розтріскатися і зажадає заміни.