Як заховати батареї опалення. Як можна закрити батареї.

При проведенні ремонту в квартирі постарайтеся гармонійно вписати батареї опалення в оновлений інтер'єр. Навіть нові сучасні радіатори можуть виглядати недоречним плямою в ретельно підібраною обстановці. При виборі декору враховуйте, що батареї повинні виконувати свою основну функцію - обігрівати приміщення.
Вам знадобиться
  • - готовий екран для радіаторів;
  • - брус і рейки;
  • - ножівка;
  • - рулетка;
  • - ротанговое полотно або циновка з тростини;
  • - меблевий степлер;
  • - фарби;
  • - кисті.
Інструкція
1
Купуйте готовий декоративний екран. Він сховає непривабливі батареї, до того ж, деякі екрани оснащені спеціальними відбивними пристосуваннями, які збільшать тепловіддачу радіаторів.
2
Замовте екран для радіаторів в фірмах, що виготовляють даний предмет інтер'єру. Знайдіть їх з реклами в друкованих виданнях або в інтернеті. Екран можуть зробити з цінних порід деревини зі спеціальним кріпленням, яке дозволить знімати декоративну частину без застосування інструментів. Цей момент важливий при витиранні пилу або витягуванні дрібних предметів, випадково завалами в отвори.
3
Виготовте декоративну решітку власними силами. Для цього необхідно відміряти відстань від підвіконня до підлоги - це буде ширина екрану. Довжина екрану зазвичай дорівнює довжині підвіконня. Зробіть прямокутну рамку з дерев'яних рейок. Прикріпіть до неї ротанговое полотно меблевим степлером. Лицьову частину рамки по контуру можна оформити широкими або вузькими дерев'яними лиштвами. Покрийте конструкцію меблевим лаком. Зміцніть брус в розпір між підвіконням і підлогою. Прикріпіть решітку степлером або прикрутите шурупами до бруса.
4
Зробіть екран з очеретяної циновки. Відріжте її за розміром і закріпіть на рамці з рейок або прошийте тканиною краю, щоб циновка не обсипалася. Зміцніть шурупами брус під підвіконням. Якщо батарея знаходиться в ніші під вікном, то брус можна пригвинтити до самого краю підвіконня, а якщо батарея сильно видається вперед, то з бруса зробіть прямокутник і зафіксуйте його на стінах. Закріпіть очеретяну рогожу на конструкції з бруса, закривши фронтальну частину батареї.
5
Пофарбуйте радіатор. Вибирайте спеціальну фарбу, якою можна покривати батареї. Вона повинна бути стійка, адже в холоди включають опалення, і фарба може змінити колір на гарячому металі або облізти. Колір батарей може збігатися з кольором стін, тоді вони «розчиняться» на загальному тлі. А можна розмалювати яскравими фарбами плоску фронтальну частину нових білих радіаторів, тоді вони будуть привертати увагу своєю незвичністю.
Корисна порада
Якщо радіатор знаходиться в ніші під вікном, то декорують кімнату довгими шторами.
Батареї - не найпривабливіший елемент в зовнішності квартири. Особливо, якщо вони старі, масивні, чавунні, вироблені років 30 тому. А адже батареї можна декорувати або сховати.
Інструкція
1
Перший спосіб - не ховати батареї, а зробити їх привабливими. Не секрет, що найчастіше, роблячи ремонт, батареї фарбують в самий нейтральний або непримітний колір - білий, сірий. Але можна вчинити інакше. Якщо пофарбувати батареї в той же колір, що і стіни, то батареї візуально з ними зіллються, особливо якщо використовується яскравий, насичений відтінок. У дитячій кімнаті можливий ще більш цікавий варіант - пофарбувати батарею яскравою фарбою і розмалювати квіточками, зірочками. Трудомістким, звичайно, але ефект того вартий.
2
Другий спосіб, мабуть, найпоширеніший - сховати непривабливу батарею за довгою шторою. Що легко робиться, якщо радіатор розташований під вікном. А якщо біля стіни без вікна? Декоруйте стіну портьєрою - це дуже цікавий і красивий елемент інтер'єру. До того ж портьєри виглядають оригінальніше, ніж вельми популярні килими на стінах.
3
Третій варіант - закрити радіатор панеллю. Вона може бути дерев'яною або пластиковою. Звичайно, дерево краще, оскільки є більш екологічним матеріалом. До того ж пластик при нагріванні може виділяти неприємний запах. Не забудьте, що панель обов'язково повинна мати отвори для виходу тепла. Якщо їх немає, то потрібно зробити самостійно. Дизайн панелі вибирайте відповідно до оформлення стін або в тон меблів.
4
Четвертий варіант - пластикова решітка. В офісних приміщеннях їх можна зустріти досить часто. Неприємного запаху вони не виділяють і, завдяки конструкції, забезпечують хорошу циркуляцію повітря в кімнаті. Мабуть, єдиний недолік цього декоративного елемента - не дуже великий вибір кольорів.
5
П'ятий варіант - спеціальний корпус для радіатора. На відміну від панелей або грат він сховає не тільки передню строну батареї, але і бічні. Однак є й мінус - такі корпусу виготовляються, як правило, з алюмінію, який впишеться не у всякий інтер'єр.