Як використовувати єрусалимські свічки. Єрусалимська свічка.

У будинку кожного православного віруючого обов'язково знайдеться церковна свічка. Їх запалюють у свята, в дні поминання покійних родичів або в особливих випадках, щоб підкреслити урочистість моменту. Така свічка завжди знаходиться поряд з іконостасом в червоному кутку. А як вчинити, якщо ви придбали або отримали в подарунок єрусалимські свічки?
Інструкція
1
Запаліть свічки всі разом, пучком, і встановіть поруч з іконостасом або в червоний кут будинку. Єрусалимські свічки можна використовувати так само, як і звичайні церковні. Вони виготовляються ченцями на святій землі Єрусалима і в день воскресіння Господнього запалюються від благодатного вогню, після чого гасяться. Таким чином, пучок єрусалимських свічок містить в собі крихітну частинку землі, на якій відбулося Чудо Воскресіння і дещицю благодатного вогню. Поки єрусалимські свічки горять, прочитайте молитву і подякуйте Господу за все, що він для вас робить.
2
Багатьом здається, що єрусалимські свічки можна запалювати виключно на Великдень. Це не так. Зрозуміло, світле свято Великодня - час, коли в серцях віруючих по всьому світу розцвітає любов і радість, тому прийнято запалювати в цей день свічки, молитися і наповнювати серце ще більшим благоговінням, але ви можете запалювати єрусалимські свічки і в інші церковні свята. Урочистість моменту зовсім не повинна впливати на вибір свічок, точно так, як істинна віра не обов'язково вимагає найвищої грошової жертви або найсуворішого посту і тілесних катувань. Якщо ви відчуваєте потребу запалити свічку і помолитися навіть в самий звичайний день, завжди можна це зробити. І єрусалимські свічки в цьому сенсі від звичайних церковних свічок абсолютно нічим не відрізняються.
3
У пучку єрусалимських свічок 33 тонких свічки, за кількістю земних років Христа. Традиційно їх запалюють всі відразу, але це зовсім не є непорушним правилом. Якщо є така потреба або ви хочете використовувати свічки як можна довше, розділіть їх і запалюйте по одній. Палаюча свічка уособлює віру людини і вічне життя, тому не має ніякого значення, як саме ви запалюєте єрусалимські свічки. Головне, проробляйте це з молитвою і благоговінням.
Зверніть увагу
Не варто зберігати єрусалимські свічки серед книжкових полиць, в платтяних шафах або серед інших побутових предметів. Ці свічки - частина духовного дару, що дістався вам, звертайтеся з ними дбайливо і шанобливо.
Корисна порада
Якщо єрусалимські свічки дісталися вам в дар, вони можуть служити як освячених предметів, що зберігаються в будинку. Покладіть їх у червоний кут поруч з іконами та іншими свічками або туди, де зберігаються мирт, ладан і масло.