Як знизити вагу у дитини.

Як правило, при народженні дитини кожна мати хвилюється, наїдається чи її малюк, чи добре росте, достатній Чи вагу набирає. Але трапляється, що через деякий час, у міру дорослішання малюка, перед нею постають абсолютно протилежні проблеми.
Інструкція
1
Переконайтеся, в першу чергу, потрібно чи вага вашої дитини знижувати. На жаль, зараз дуже багато педіатри настільки довіряють усередненим таблицями розвитку дитини, що часто лякають ожирінням мам мало не з першого місяця від народження дитини. Якщо ваша дитина (та ще й на грудному вигодовуванні) набрав за два-три місяці не 2 кілограми за таблицями, а 3 - це ще не привід для паніки. Особливо якщо збільшення ваги пропорційно посиленому росту. Адже головним критерієм визначення здорової дитини є гармонійний розвиток. Досить імовірно, в наступні місяці (особливо при збільшенні рухової активності) вага малюка вирівняється і наблизиться до норми. Крім того, пам'ятайте, що в зимовий час дітки набирають вагу більше, ніж у літній. У кожному разі, проконсультуйтеся ще хоча б з одним-двома хорошими фахівцями, перш ніж робити які-небудь заходи.
2
Перегляньте вашу дієту (якщо дитина ще на грудному вигодовуванні) і дієту дитини. Виключіть жирне, солодке, борошняне. Це не означає, що потрібно виключити сир, сметану та інші необхідні в харчуванні продукти. Але м'ясо краще вибирати дієтичне: птиця, в першу чергу - індичка, кролик, пісна яловичина. Супи краще готувати не на м'ясному, а на грибному бульйоні. Сир можна взяти не 29% жирності, а 17%. І сметана жирна, домашня, на жаль, поки неприпустима. Найкраще брати сметану 10-15% жирності. З мучного можете залишити вироби, виготовлені з борошна грубого помелу, висівки, хлібці (з найменшим строком термообробки). Лаваш, всупереч поширеній думці, дієтичним ніяк не є. Молочні каші варто варити не на чистому молоці, а розбавляючи його наполовину водою. Намагайтеся включити в дієту дитини більше овочів. Вони сприяють поліпшенню травлення. Слідкуйте, щоб за 2-3 години перед сном дитина вживала в їжу тільки легкозасвоювані низькокалорійні продукти. Перед сном можна дати склянку нежирного молока або виготовлений з нього домашній йогурт.
3
Приділіть особливу увагу фізичним навантаженням вашої дитини. Саме правильний режим є ключовим засобом у досягненні гармонійного розвитку. Введіть обов'язкову зарядку з ранку. Для дітей шкільного віку буде дуже корисна ранкова пробіжка. Введіть якомога більше рухливих веселих ігор. Якщо є така можливість, запишіть дитину в спортивні секції. Якщо ваша дитина ще занадто малий, більше гуляйте з ним на свіжому повітрі. Якщо малюк вже тримає голівку, з ним уже можна грати в рухливі ігри: катайте по дивану в обох напрямках, "водите" його по рівній поверхні, щоб стопи ледь торкалися "статі", грайте в літачок і так далі: для кожного віку можна знайти корисну активну гру, яка допоможе вам розвинути навички і одночасно стане відмінною профілактикою надмірного збільшення ваги дитини.