Як зробити пілотку.

Пилотка - необхідний елемент форменого дитячого одягу. В деяких школах, дитячих спортивних таборах і раніше носять формений одяг, в яку, як обов'язковий елемент, входить і пілотка.
Вам знадобиться
  • Щільна бавовняна тканина, швейні приналежності.
Інструкція
1
Зробити пілотку можна з різних матеріалів, але найпростіше зшити пілотку з щільної тканини. Тканина для виготовлення пілотки краще взяти бавовняну. Перед шиттям необхідно акуратно зняти мірки. Виміряти голову на рівні чола і потилиці. Це буде довжина пілотки. Виміряти голову від вуха до вуха - це буде висота нашого вироби.
2
Потім необхідно зробити креслення викрійки головного убору на папері. Потрібно намалювати прямокутник, де довга сторона - це довжина пілотки, а коротка - висота пілотки. Намалювати викрійку потрібно відповідно знятим меркам.Затем можна викроювати елементи вироби з тканини. Для цього тканину скласти удвічі по поперечної нитки. Накласти викрійку так, щоб довга сторона прямокутника збіглася з лінією згину ткані.Пріколоть викрійку шпильками, викроїти з припусками на бічні шви 1,5 см, на нижній зріз 4 см. Зшити на машині бічні зрізи, обмітати краї краще на машині оверлок.
3
Вивернути пілотку, разутюжіть шви. Потім підвернути нижній зріз на 1 см, приутюжить, підвернути ще раз на 2 см і прострочити на швейній машині. Якщо пілотка потрібна вам для особливих випадків, можна перед початком шиття на викроєні тканина наклеїти або вишити емблему, в шов вставити пензлик і нижній зріз прострочити контрастною ниткою. Вийде більш святковий, ошатний варіант пілотки.