Що таке герб.

Друк засвідчує справжність документів. Що ж засвідчує герб? Напевно, справжню повагу до історії своєї сім'ї, компанії, міста або країни. Малюнок герба - це написане за всіма геральдичним правилам зображення, яке допомагає показати нерозривність часів і традицій.
Інструкція
1
Походження слова «герб» досить цікаво. Як і багато інші іноземні слова, цей термін прийшов до нас з німецької мови, де «ebre» означало «спадок». Що не дивно, так як феодальний родовий герб переходив від батька до сина на правах наследуемой власності.
2
Зазвичай герб складається з так званого щита і зовнішньої сторони. Це також пов'язано з тим, що спочатку лицарі малювали свої герби на бойових щитах. Є кілька часто зустрічаються форм щита. Це варязька форма у вигляді трикутника, масивна квадратна іспанська форма. Також зустрічається французька, італійська і німецька. При написанні герба практикують так званий «принцип зворотного співвідношення сторін». Це робиться для того, щоб напрямок малюнка на гербі йшло в праву геральдичну сторону. Справа в тому, що при неправильному розміщенні двигающаяся фігура, зображена на щиті, буде не нападати на ворога, а, навпаки, тікати від нього щодуху.
3
Традиційно для герба використовувалася певна колірна гамма. Два металу - золото і срібло, два хутра і п'ять кольорових емалей - ось той мінімальний набір, який з давніх часів застосовувався для створення будь-якого герба. Якщо справжнє золото було занадто дорого, то замість нього застосовували жовту фарбу. Також діяли і у випадку з сріблом.
4
Поява герба як корпоративного символу в житті середньовічної Європи відноситься до XIV століття. Саме тоді геральдика проникає в суспільне життя, стає ближче до мистецтва, літератури. Міські ремісники об'єднуються в гільдії і асоціації. З'являється прообраз сучасної уніформи. Так, наприклад, лондонські м'ясники хизувалися в біло-блакитних лівреях, а пекарі - в зелених. Кушніри отримали можливість помістити на зображення свого герба хутро горностая. Незабаром по всій Європі зарясніли "armes parlantes" - голосні герби, на яких зазвичай зображували знаряддя виробництва якого або цеху та геральдичні символи.
5
Треба відзначити, що герб як символ спільності і влади був гідно оцінений не тільки людьми торговими або лицарями, а й церквою. Зображення схрещених ключів святого апостола Петра, обв'язаних золотим шнурком на червоному щиті під папською тіарою, стало гербом Ватикану. Цей герб є чинним і донині.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=QDgGvHvNkTE
Ще на початку ХХ століття герб родини не був дивиною і сприймався, як частина культури суспільства. Сьогодні в Росії мало хто може похвалитися фамільним гербом. Але це не означає, що геральдика зовсім пішла з нашого життя. Герб родини - емблему з певними символічними фігурами можна скласти самому. У цікавій роботі над ним доведеться згадати свій родовід, заслуги предків і історію духу всього роду.
Інструкція
1
Головною і незмінною частиною герба є щит. Виберіть найбільш відповідну форму щита для вашого фамільного герба. Складність його форми залежить від ваших уподобань і загального плану майбутньої емблеми. На самому простому трикутному щиті можна буде вмістити тільки необхідні елементи, тоді як більш хитромудра конфігурація дасть можливість представити на ній все геральдичні символи. Найбільш поширеною є французька форма щита, що нагадує прямокутник. Зобразіть по середині щита дворічний меч, той яким, можливо, билися ваші предки.
2
Помістіть над щитом шолом. Шолом вибирається залежно від сімейного титулу чи звання власника герба. Золотий шолом можуть ставити на герб представники найдавніших дворянських прізвищ і бічних гілок царюючих пологів. Менш знатна сім'я має право на срібний шолом.
3
Над шоломом обов'язково повинен бути присутнім нашоломник. Шлемова навершя може являти собою: - роги; - крила; - природні фігури (людини або тварин); - пір'я і прапори; - щитові дошки; - штучні фігури; - головні убори.Нашлемнік на гербі повинен бути повернений в одну сторону з шоломом. При його виборі враховуйте загальну композицію, як правило, нашоломник є допоміжним елементом герба і покликаний підкреслити загальну символічну лінію. Зупиніть свій вибір на наверші того ж кольору, що і щит або з тим же переважаючим забарвленням.
4
В фамільних гербах царських осіб обов'язковим атрибутом герба була мантія. Але цей символ могли використовувати і більш прості в походженні пологи, за особливі заслуги перед батьківщиною. Мантія охоплює весь щит і символізує захист власника і його обладунків. Прикрасьте оксамитову мантію хутром, наприклад, горностая, а також золотими перев'язами. Мантія своєю формою повинна нагадувати намет.
5
По обидва боки щита поставте фігури - щитодержателя. Зазвичай цю роль виконують геральдичні тварини (леви, грифони, орли, єдинороги), але можуть бути зображені ангели або воїни, що підтримують щит. У виняткових випадках використовується дві різні фігури по обидві сторони щита.
6
Внизу щита розташуйте підстава - платформу, на якій буде стояти і сам щит, і щитодержателя, і буде розташовуватися весь герб в цілому. Це може бути мармуровий постамент або зелений пагорб, або крижина, або морський острів і т.д.
7
Замість підстави можете включити в герб девізну стрічку. Девіз у сім'ї повинен бути обов'язково і придумати його потрібно, ще до складання герба. Саме герб повинен підтримувати лейтмотив девізу і відображати його в геральдичної символіки. Чи буде це «Вірність і честь!» Або «З Богом назавжди!» - Покажіть девіз на стрічці і розташуйте замість або разом з основою внизу герба і з боків. Кольори букв і стрічки повинні відповідати основним кольорам герба.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nKDhIIhpYlo
Зверніть увагу
Це оберіг вашої родини, її фамільна цінність! Об'єднайте сім'ю, станьте засновником сімейного герба! Раніше, на Русі практично у кожного фамільного роду був свій Герб. Його ніжно зберігали отці, захищали в боях діти. Герб передавався з покоління в покоління. Герб був для людини символом, символом сім'ї, будинки, Батьківщини. За нього людина в бою віддавав своє життя.
Корисна порада
Кращий спосіб створити герб родини - зробити це правильно. Герб - це особливий відмітний знак. Він виділяє особистість з натовпу і позначає її володіння. І в той же час, герб роду об'єднує людей. Особистий герб, як правило, відображає ще й рід діяльності та досягнення конкретного індивіда. Герб сім'ї - це вдалий вибір, щоб відобразити вас, ваші досягнення, сімейні цінності.