Як зшити капюшон. Як зробити з великого капюшона в маленький.

Капюшон - частина жіночого та чоловічого одягу, який протягом вже декількох століть не виходить з моди. Бувають вони декількох видів. Є знімні капюшони, є пришивні. Шити просто і ті, й інші.
Вам знадобиться
  • Подходящая тканина, швейні приналежності.
Інструкція
1
До куртці або пальто потрібно підібрати підходящу тканину, таку ж за фактурою і кольором, як одяг, або контрастну. Виміряти горловину. Потім зробити викрійку капюшона на папері або поліетиленовій плівці. Спочатку зробити наступні заміри: виміряти голову навколо чола і потилиці, додати до цієї міркою 20 см, якщо капюшон передбачається зшити середніх розмірів. Додати 25-30 см, якщо капюшон повинен бути більш об'ємним.
2
Намалювати викрійку. Викрійка повинна виглядати таким чином: малюємо велике коло, діаметром рівний обчисленим вимірам. З одного боку кола зробити увігнуту лінію. Увігнутість дуги повинна скласти приблизно 3-4 см. Ця лінія повинна дорівнювати половині мірки вашої голови, виміряної під підборіддям. На шви і вільне облягання додати не менш 10 сантіметров.Внізу кола провести теж плавну увігнуту лінію - це лінія повинна відповідати горловині куртки або пальто. Викрійку вирізати, накласти на тканину, складену вдвічі. Викроювати необхідно по частковій нитки, припуски на шви 1,5 см. Зшити серединний шов, обробити, відстрочити вздовж шва і на 0,5 см від шва.
3
Обробити лицьовій зріз на оверлок, відвернути на виворітну сторону, пришити на машині або руками. Потім нижній зріз прітачать до горловини, обробити шов, запрасувати на спинку. Пристрочити вздовж шва і на расстяніі 0,5 см по спинці і полочкам.С'емний капюшон зручніше і функціональніша. Він шиється абсолютно так само, тільки по лінії горловини пришивається маленький комір-стійка, до якого пришивають застібку блискавку або гудзики.
4
Відповідно, друга половинка блискавки або петлі пришивають на куртку або пальто. Якщо капюшон зшитий з пухкої "мохерової" тканини, то до лінії горловини можна пришити довгий шарф з цієї ж тканини в один шар. Тоді шарф капюшона можна просто зав'язати зверху куртки або пальто.