Як позбутися від цвілі в горщиках. Як боротися з цвіллю.

З проблемою появи цвілі в горщиках стикаються багато квітникарі. При цьому іноді вона з'являється просто раптово, наприклад, при пересадці квітки в свіжий грунт. Якщо подібне відбулося, з цвіллю необхідно боротися, не відкладаючи. Інакше вона може спричинити за собою загнивання коріння рослини і його загибель.
Вам знадобиться
  • - свіжий грунт;
  • - духову шафу.
Інструкція
1
Так як ідеальне середовище для розмноження грибків цвілі - це підвищена вологість, проаналізуйте, чи не занадто часто рослина поливається. Якщо спостерігається підвищена вологість грунту, а цвіль в горщиках лише тільки почала з'являтися, припиніть полив, підсушіть рослина, а зовнішню частину ґрунту зніміть на висоту 1,5-2 см, замінивши її свіжим.
2
Якщо подібний захід не допомогло, доведеться міняти весь грунт. Для цього витягніть квітка з горщика разом з грудкою землі і відкладіть його на просушку на добу. Старий грунт викинете, а сам горщик обробіть при високих температурах. Кераміку можна прокип'ятити в гарячій воді або поставити на кілька хвилин у духовку. З пластиковими горщиками краще розлучитися, так як навіть при самій ретельній обробці на їхніх стінках можуть залишитися спори грибів, які почнуть активно розмножуватися і в новому грунті.
3
На дно горщика покладіть досить товстий шар дренажу, а вже на нього висаджуйте рослину. Можна присипати грунт зверху невеликим шаром піску або ж викласти керамзитом, які допоможуть уникнути підвищеної вологості.
Зверніть увагу
Цвіль існує практично всюди, однак деякі умови особливо сприяють її розмноження. Так як боротися з цвіллю набагато важче, ніж проводити профілактику її появи, бажано не допускати підвищеної вологості в приміщенні і правильно поливати рослину.
Корисна порада
Для того щоб уникнути повторного зараження, перед посадкою рослини прокалите в духовці стару землю. Чи не поміщає подібна процедура і для грунту, придбаного в магазині. Якщо він занадто важкий, то може притягувати до себе вологу і зберігати її тривалий час. Високі температури позбавляють від подібної проблеми, так само як і від спор цвілі, якщо такі в ґрунті є.