Як дисциплінувати своїх дітей.

У процесі виховання батьки прищеплюють дітям необхідні навички ввічливості і спілкування, пояснюють, що добре, а що погано, але ще одним важливим моментом є привчання дитини до дисципліни і відповідальності. Тільки не плутайте з покаранням, дисципліна - це метод виправити поведінку вашої дитини без криків і агресії.
Інструкція
1
Встановіть чіткий розпорядок дня і намагайтеся його дотримуватися. Малюк повинен знати, що після вечірнього купання слід сон, а не гучні ігри - догонялки. Режим дня вселяє дитині відчуття стабільності і спокою. Не порушуйте звичний розпорядок дня без важливої на те причини, інакше малюк почне вередувати, адже ви вже один раз пішли на поступки, значить, зробите це знову.
2
Не вимагайте неможливого. Ви повинні бути точно впевнені, що дитина в змозі виконати ваші вказівки. Пред'явлення дітям вимог, які вони не можуть виконати, ображає і ранить дитячу психіку, а також створює конфліктну ситуацію. Закріпіть за малюком виконання нескладної домашньої обов'язки або доручіть йому догляд за домашнім улюбленцем, так малюк відчує свою значущість і відповідальність.
3
Визначте межі дозволеного. Встановіть розумні і справедливі вимоги та обмеження, малюк повинен знати, в чому полягає прийнятне або неприпустиму поведінку, так ви зможете уникнути появи у чада почуття несправедливості, яке діти відчувають, коли їх карають за помилки і промахи або за який-небудь випадковий проступок.
4
Будьте спокійні і впевнені у своїх діях. Діти відразу відчувають сумніви батьків і користуються цим. Істерики, непослух і відкритий бунт - все це перевірка батьківського авторитету і стійкості. Якщо батьки зриваються на крик або проявляють інші ознаки слабкості, дитина просто перестає в них бачити надійних і заслуговують довіри лідерів. Зберігайте спокій і не піддавайтеся на провокації, тут важливо не перестаратися з дисципліною, все - таки на першому місці повинні бути любов і турбота.
5
Приділяйте час своїм дітям, спілкуйтеся з ними, адже найчастіше непослух і бажання все робити наперекір батькам - це просто сигнал про те, що дітям не вистачає любові та уваги. Будьте поруч із дітьми, допомагайте і направляйте їх по життю. Малюки, які знайомі з дисципліною з ранніх років, набагато легше адаптуються і переносять неприємні життєві ситуації.