Як зшити накидку. Як зшити переліни для весільного плаття.

Якщо жінка запрошена на романтичне побачення, урочистий прийом або весілля, вона нерідко одягає сукню з голими плечима. Але як в такому вбранні не замерзнути, якщо за вікном - не літо? Виручить накидка: з рукавами - болеро, без рукавів (за формою схожа на пончо) - пелерина. Останню можна легко зшити своїми руками. До речі, форма для пелерини схожа на ту, по якій шиється спідниця-сонце.
Вам знадобиться
  • штучне хутро або трикотаж на еластичною основі
  • голка
  • нитки
  • ножиці
  • швейна машинка
  • лінійка
  • мілкий
  • булавки
Інструкція
1
Візьміть 70 см підходящої тканини (ширина - 140 см). Складіть тканину навпіл так, щоб вийшов квадрат 70 х 70 см. Лінія згину повинна виявитися праворуч. З кута між лінією згину і верхньою кромкою за допомогою лінійки і крейди накресліть пряму лінію в 60 см. В кінці лінії поставте крапку. За стільки ж сантиметрів відміряйте на лінії згину і верхньої крайці. З'єднайте ці три точки плавним півколом. Тепер з кута між лінією згину і верхньою кромкою знову проведіть пряму лінію, але вже - в 30 см. Стільки ж сантиметрів відміряйте на лінії згину і верхньої крайці. І знову з'єднайте точки полудугой. У підсумку менша дуга стане лінією горловини, а велика - низом вироби.
2
Чи не розправляючи тканину, закріпіть булавки уздовж двох напівдугою. Ножицями відріжте тканину зверху і знизу від напівдугою, залишаючи 1-2 см на припуск. З залишилася тканини викроїте комір: 10 см - ширина, 94 см - довжина. Виріжте його, залишаючи кілька сантиметрів на припуск. Комір скложіте навпіл виворотом назовні, зробіть на машинці шви на коротких зрізах.
3
Вивернутий на праву сторону комір навертає, приклавши до горловини накидки. Прошийте на машинці верх, а також підігнутий низ пелерини.
4
Можна прикрасити накидку незвичайними гудзиками або стрічками.
Корисна порада
Утеплений варіант накидки - пальто-накидка, cape-coat по-англійськи. Вона підходить до всіх стилів одягу плюс вигідно приховує можливі недоліки фігури. Носити пальто-накидку прийнято з вузькими брюками або спідницею. На руки найкраще надягти довгі шкіряні рукавички.