Як переробити старе плаття. Як переробити з сукні спідницю.

Іноді настає час, коли необхідно переробити старе плаття, так як воно стало вузьким в ліфі або талія стала вище, або ж воно просто набридло і носити його більше не хочеться. В такому випадку можна зробити з нього, наприклад, спідницю і невелике болеро. Болеро можна оформити маленьким коміром, застібку не робити взагалі, підлоги закруглити, а рукава вкоротити. Зі старого сукні також може вийти відмінний сарафан або блуза.
Інструкція
1
Якщо у сукні занадто вузький ліф, випустіть тканину в бічних швах або ж вставте в боки маленькі «клини з тієї ж тканини. Це відразу зробить ліф більш вільним і зручним, розширить його. Для цього підберіть в тон тканину, розпоріть по швах плаття і ушийте «клини по боках. Не забудьте добре виміряти і остаточно зшивайте тільки після примірки.
2
Якщо у сукні зношені рукава, зробіть з нього сарафан. Для цього відсічі по швах рукава, зробіть більше горловину і заузьте плечі. Сарафан є широко застосовуваним і зручним видом одягу, носити його можна як вдома, так і на роботі.
3
Досить багато варіантів для переробки таїть саме вовняне плаття. Сарафан з нього викроїти найпростіше, фасон можна вибрати з невеликим вирізом, з овальною формою горловини і навіть із застібкою на блискавці. Для додання незвичайності сарафану можна додати накладні кишені, обробити кантом, рядком або ж поясом. Все залежить від вашої фантазії. Сарафан хороший тим, що можна постійно міняти нижні блузки та водолазки.
4
Щоб зробити з сукні блузу, достатньо від пояса відокремити нижню частину сукні, яку можна використовувати при пошитті рукавів в тому випадку, якщо раніше їх не було. Низ підвернути і підшити, може бути додати пояс, підібравши тканину.
5
Переробити старе плаття в довгу спідницю також досить просто. Візьміть нижню частину ліфа і подовжите з її допомогою спідницю. Широку нижню частину плаття можна швидко перетворити в вузьку пряму спідницю. Виконуючи пошив, враховуйте, що заднє полотнище викроюється з двох половинок, в середній шов ушийте блискавку.
6
Не забувайте, що при переробці сукні в спідницю викрійки можна подовжувати або вкорочувати по лінії, яка вказується на самій викрійці. Якщо такої лінії немає, накресліть її руками. Вона найчастіше розташована трохи нижче лінії широкої частини стегон, окало 30 см нижче лінії талії. Розташовується вона перпендикулярно часткової нитки. Від лінії талії на рівній відстані на бічних швах відзначте дві точки, накресліть лінію між ними. Обов'язково врахуйте при укорочуванні або подовженні спідниці ширину підгину низу.
Зверніть увагу
В тому випадку, якщо старого сукні не вистачило для необхідного виробу, можна використовувати два види тканини і пошити комбіновану річ.
Корисна порада
Полагодити розтягнуті на плаття петлі абсолютно нескладно, зробіть петельним швом кілька стібків по зовнішніх краях петлі, зміцните і після цього приміряйте гудзик. Скріпіть на потрібному місці двома нитками обидва краї петлі і обмотайте, зайву частину петлі зашейте.