Як виростити йорка.

Купуючи собаку, ви повинні розуміти всю відповідальність, величина якої не залежить від того, якого розміру буде ваш улюбленець. Малюк-йорков також потрібно виховувати і дресирувати, як і «справжніх» великих собак. При гарному догляді і правильному вихованні ці собаки можуть жити до 16 років.
Інструкція
1
Перед тим як малюк з'явиться у вашому будинку, приберіть всі небезпечні для нього предмети: поролон, електричні дроти, ліки. Обладнайте йому тепле місце, щоб воно не було прохідним і не знаходилося на протязі.
2
Звертайтеся з маленьким цуценям дуже обережно. Якщо піднімаєте його на руки, тримайте міцно, щоб верткий щеня не вислизнув з рук. З перших днів доглядайте, щоб він не залишався один на кріслі або дивані, для нього така висота дуже небезпечна.
3
Прогулянки по відкритим територіям, де є небезпека потрапити під ноги або колеса машин, повинні бути обов'язково з повідцем-рулеткою.
4
Купуючи іграшки для нього, переконайтеся, що вони не виготовлені з пластмаси, вони повинні бути латексні. Перевірте, щоб він не зміг їх прогризти або розірвати, щоб малюк не подавився. І не завалюйте його іграшками, краще давайте по одній, а старі прибирайте, щоб потім порадувати вихованця ними, як новими.
5
Строго стежте за його харчуванням і не дозволяйте, навіть як ласощі, є ті продукти, які йому категорично не можна: гостре, солоне, пропаще, солодке борошняне. Цитрусові не можна категорично. Якщо годуєте песика сухим кормом, то чи не міняйте виробника різко. Поступово, протягом тижня заміняйте один корм іншим. Не використовуйте одночасно сухий і натуральний корм. Сухий корм хвилин за 40 попередньо замочуйте водою і перед годуванням підігрівайте в мікрохвильовці.
6
Щоранку проводите гігієнічні процедури: спеціальним розчином або теплою кип'яченою водою протирайте шерсть біля очей, відчісуйте її у напрямку до носа гребінцем з дрібними зубчиками. Спеціальною щіткою причісуйте шерсть на тілі по кілька хвилин. Кігті цуценятам подстригайте раз на два тижні, собакам постарше - раз в 3-4 тижні. Шерсть на вухах, лапах і під хвостом зістригайте щомісяця.
7
Для миття використовуйте спеціальні «собачі» шампуні і бальзами, можна і «людські», але від хороших виробників. Шерсть - одне з головних прикрас йорков. Сушіть її феном і стежте, щоб не було протягів, і собака не застудилася.
8
І обов'язково виховуйте малюка і навчіть найнеобхіднішим командам, які допоможуть запобігти небезпеки, що підстерігають собак маленьких розмірів буквально на кожному кроці. Бережіть свою собаку, і вона проживе з вами насиченим і повноцінним життям до самої старості.