Як годувати індиків.

Індики - найбільша домашня птиця - при правильному відгодівлі можуть досягати ваги 17-20 кг, індички - 9-11 кг. М'ясо цієї птиці дуже корисно, оскільки багато білками і містить малу кількість жирів і холестерину.
Інструкція
1
Багато хто помилково вважають, що індиків потрібно годувати таким же чином, як і курей. Але індики харчуються зовсім по-іншому. Їх годівниці повинні мати форму, що запобігає розсипання корму, а вода повинна подаватися у відрах. Для годування використовуйте сухі корми (зерно і комбікорми) і вологі мішанки (попередньо замочені і набряклі зерна жита).
2
У холодну пору року (восени і взимку) індиків годуєте три рази на день, в тепле (навесні і влітку) - 4-5 разів. З ранку і на ніч птахові давайте зерно, причому ранкове зерно через день має подаватися з паростками.
3
Днем індикам пропонуйте вологу мішанку. Влітку до борошнистим кормів додавайте зелень і траву, а восени і взимку - подрібнене сіно і трав'яне борошно. Особливо корисно взимку давати сушену кропиву, яка містить багато вітаміну С. Зв'язуйте її в пучки і сушіть в підсобних приміщеннях під дахом.
4
Найцінніший компонент зимового раціону індиків - це силос, приготований з кукурудзи молочної стиглості. Його заготовлюйте ще восени, а взимку додавайте в мішанку. Взимку обов'язково давайте індикам моркву в будь-якому вигляді - кращий дієтичний корм. Крім моркви пропонуйте птахам ягоди горобини або хвою сосни, ялини, ялиці, багату каротином і вітаміном С.
5
У літній період індиків неодмінно випускайте на пасовище, щоб птахи мали можливість їсти комах, личинок, насіння рослин, як це відбувається в природних умовах. Якщо пасовища немає, то навішуйте зелений корм пучками на цвяхи або просто складайте його в ясельні годівниці, щоб індики могли вільно його поїдати.
6
В добу дорослі птахи (масою 4 кг і продуктивністю 18-20 яєць) повинні отримувати 120 г зерна, 120 г вареної картоплі, 50 г борошняної суміші, 30 г сінної муки, 70 г соковитих кормів або зелені, 15 г макухи, 10 г черепашок або крейди, 0,6 г солі, 5 г кісткового борошна.
7
У племінній сезон індиків годуєте 4-5 разів на добу, причому самців відокремте від самок і підгодовуйте вранці і ввечері сиром, пророщені зерна, морквою.
8
Пташенятам в перші дні після народження пропонуйте яйця, зварені круто і обвалені в манці. На третій день життя можна дати подрібнену зелень, наприклад, подрібнену зелену цибулю, однак давати його варто тільки вранці, оскільки цибуля викликає сильну спрагу. З двотижневого віку індичатам пропонуйте сухі повноцінні комбікорми, закладаючи їх у Автогодівниці один раз на добу (тільки на світлий час доби).
9
Перші два тижні індичат годуєте 8 разів на день, намагайтеся робити це через рівні проміжки часу. З раннього віку пташенята охоче їдять зелень, тому давайте більше зелені конюшини, кропиви, бадилля буряка і моркви, листя капусти. У віці одного місяця пташенята повинні їсти 6 разів на день, а потім 5 разів. Перше годування влаштовуйте в 5:00 ранку, останнє в 8:00 вечора.
Зверніть увагу
Ніколи не давайте птаху цвілий корм, це призведе до її загибелі. Індики охоче їдять вологі мішанки, тільки не допускайте прокісанія корму. Готуйте його за 20 хвилин до годування.
Корисна порада
Добова норма сухого корму, якщо це єдине джерело живлення, для самок - 250-270 г, для самців - 350 г на голову.
Індики по праву вважаються найбільшими сільськогосподарськими птахами, так як їх маса часом досягає двадцяти кілограм. М'ясо індички поживне, має дієтичні властивості і легко засвоюється людським організмом. Несучість цих птахів невелика, тому їх розводять для одержання м'яса. Початківців птахівників хвилює одне питання: як правильно утримувати індиків ?
Інструкція
1
Виростити високопродуктивних індиків можна за умови правильного утримання і догляду. Так як цей птах величних розмірів, розрахуйте щільність її розміщення. На один квадратний метр підлоги повинно припадати не більше двох птахів. У самому центрі пташника встановіть одне гніздо, яке має бути розрахована на п'ять індичок. Самців розмістите в окремому приміщенні, щоб уникнути травмування самок.
2
В пташнику повинна підтримуватися оптимальна температура (влітку - 18-20 градусів, взимку - 3-5 градусів) і повинен бути завжди свіже повітря. Різкі коливання температури негативно відбиваються на стані птиці. Індики погано переносять сильні морози, вогкість і протяги. Підстилка в пташнику повинна бути завжди сухою, для цього регулярно провітрюйте приміщення. В якості підстилки використовуйте солому, стружку або сухі тирса, які слід міняти раз на два тижні.
3
Тривалість світлового дня має велике значення для індиків. Для цього вікна в приміщенні повинні бути розташовані з південної сторони, щоб вся площа пташника в денний час була освітлена. Під вікнами зробіть лази з утепленими дверцятами, щоб індики могли вільно виходити на прогулянку. Обладнайте пташник гніздами, поїлками, годівницями, сідалами і зольними ваннами.
4
Індики відрізняються великою потребою в амінокислотах, протеїнах тваринного походження, вітамінах А і Е. Для приготування вологого корму використовуйте кисле молоко або обрат, додавайте кілька видів зерна, яйця, сир, рибну або м'ясо-кісткове борошно і зелень. У годівницях завжди повинна бути вода і комбікорм. У будь-який корм, будь то промислова суміш або саморобна мішанка, обов'язково додавайте вітамінні, білкові та мінеральні добавки («Фелуцен», «Рябушка», «Аміновітан»).
5
Так як індики вважаються пасовищної птахом, то в літній період можна знизити витрати кормів. Виділіть птаху майданчик для вигулу з розрахунку двадцять квадратних метрів на одну птицю. Обладнайте місце поїлками, годівницями і тіньовими навісами. Засейте площа конюшиною, люцерною, еспарцетом, викою, горохом або вівсом.
6
У зимовий період індички деколи стикаються з авітамінозом, який розвивається через нестачу або відсутності в їх організмі вітаміну А. При захворюванні порушується робота нервової системи і шлунково-кишкового тракту. Щоб цього уникнути, давайте птахам узимку квашену капусту, зелене сіно, конюшину, кропиву і деревні віники.