Як знайти об'єм сфери.

Куля - це найпростіша об'ємна геометрична фігура, для вказівки розмірів якої достатньо всього одного параметра. Межі цієї фігури прийнято називати сферою. Обсяг простору, ограничиваемого сферою, можна обчислити як за допомогою відповідних тригонометричних формул, так і підручними засобами.
Інструкція
1
Використовуйте класичну формулу обсягу (V) сфери, якщо з умов відомий її радіус (r) - зведіть радіус в третю ступінь, помножте на число Пі, а результат збільште ще на третину. Записати цю формулу можна так: V = 4 *? * R?/3.
2
Якщо є можливість виміряти діаметр (d) сфери, то поділіть його навпіл і використовуйте як радіус у формулі з попереднього кроку. Або знайдіть одну шосту частину від зведеного в куб діаметра, помноженого на число Пі: V =? * D?/6.
3
Якщо відомий обсяг (v) циліндра, в який вписана сфера, то для знаходження її обсягу визначте, чому дорівнюють дві третини від відомого обсягу циліндра: V =? * V.
4
Якщо відома середня щільність (p) матеріалу, з якого складається сфера, і її маса (m), то цього теж достатньо для визначення обсягу - розділіть друге першу: V = m/p.
5
Скористайтеся якими-небудь мірними ємностями як підручних засобів для вимірювання об'єму посудини сферичної форми. Наприклад, наповніть його водою, вимірюючи за допомогою мірної ємності кількість заливається рідини. Отримане значення в літрах переведіть в кубічні метри - ця одиниця прийнята в міжнародній системі СІ для вимірювання об'єму. Як коефіцієнта перекладу з літрів в кубометри використовуйте число 1000, так як один літр прирівняний до одному кубічний дециметр, а їх в кожен кубічний метр вміщається рівно тисяча штук.
6
Використовуйте принцип виміру, протилежний описаному в попередньому кроці, якщо тіло у формі сфери не можна наповнити рідиною, але можна занурити в неї. Заповніть мірний посудину водою, відзначте рівень, занурте вимірюваний сферичне тіло в рідину і за різницею рівнів визначте кількість витісненої води. Потім переведіть отриманий результат з літрів в кубометри так само, як це описано в попередньому кроці.