Як навчити говорити Кореллі. У якому віці кореллу вчать говорити.

Корелли - це папуги, яких часто заводять будинку як домашніх вихованців, так як вони тямущі і красиві. А найпривабливіша їх риса - здатність співати і говорити. Навчити цього кореллу не складніше, ніж дресирувати собаку. Але потрібно виділити достатньо часу і запастися терпінням. Головне - займатися регулярно.
Інструкція
1
Щоб Кореллі говорив, потрібно вчити його з самого дитинства, поки це пташеня. Тому вибирайте молоду птицю. Переконайтеся, що вона нічим не хворіє і не має відхилень, інакше з навчанням розмови можуть бути проблеми. Якщо ви хочете папугу, не купуйте пару - вони будуть спілкуватися між собою, тому їх важко стане навчати. Спочатку дайте птахові звикнути до вас, до нової обстановки, тому не починайте заняття відразу. Краще привчите кореллу до рук, дочекайтеся, поки він не перестане боятися людей. Приділяйте йому багато уваги, розмовляйте з ним, називайте по імені або грайте.
2
Навчати повинен одна людина. Виділіть близько 45-50 хвилин на щоденні заняття. Цей час можна розділити на кілька частин, наприклад, займатися п'ять разів на день по десять хвилин. Бажано навчати говорити вранці, це найсприятливіший час для папуги. Перед тим, як почати тренування, віднесіть клітку з папугою в окрему кімнату, де він не буде відволікатися на сторонні шуми. Чи не випускайте його, а якщо він вилетів, то візьміть ганчірку або сачок і акуратно перемістіть в клітку.
3
Оберіть фразу, якої ви хочете навчити кореллу. Найпоширеніші: «Красива пташка», «Петруша хороший» або «Як справи?». Бажано, щоб повторювалися звуки «р», «к», «т», «а», «о», так як Кореллі найлегше їх вимовляти. Але навчити можна якому завгодно пропозицією, головне - дуже часто його повторювати. Папуги схоплюють тільки ті звуки, які чують регулярно. Тому вони швидко починають імітувати дзвінок телефону або нявкання кішки.
4
Повторюйте фразу багато разів з однаковою інтонацією. Потрібно звертатися до птаха, а не говорити в повітря. Вимовляєте слова ласкаво, не різко, повільно і чітко. Говоріть досить голосно, на одній і тій же висоті. Вважається, що Кореллі краще сприймають жіночий голос, тому жінкам простіше навчити їх розмовляти. Переходьте до наступної фрази, коли птах повністю освоїла попередню і вимовляє звуки чітко. Якщо ви хочете, щоб папуга говорив пропозиції до місця, потрібно супроводжувати їх будь-якими діями. Наприклад, повторюйте «Кеша купається» під час купання. Так він буде розмовляти більш осмислено.
Корисна порада
Запишіть на диск фрази або улюблені пісні і включайте Кореллі, поки вас немає вдома. Незабаром він не тільки почне їх говорити, а й співатиме пісні.
Папуги Кореллі володіють хорошими здібностями до імітації звуків, тому вони легко вчаться вимовляти слова. І хоча їм далеко до чіткого розмови какаду, жако і ара, але все одно приємно чути від вихованця людську мову.
Інструкція
1
Починати навчати кореллу потрібно з раннього віку. Їй створюють комфортні умови утримання, тобто забезпечують збалансованим годуванням, просторою кліткою, дружнім спілкуванням. Щоб птах краще йшла на контакт, а не відволікалася на ігри в клітці з різними предметами, їх прибирають.
2
Спочатку потрібно навчити папугу вимовляти одну фразу. Зазвичай починають з клички. Краще, якщо ім'я вихованця буде містити шиплячі звуки, так як вони легше засвоюються. Кличку вимовляють дуже часто, з часом птах починає її повторювати.
3
Тепер можна навчити папугу говорити більш складні фрази. Наприклад, вітання: «Добрий ранок». А йдучи, можна сказати: «До побачення!». Добре ще підкріплювати слова відповідними звуками клацання замка на дверях. Надалі, коли хто-небудь буде заходити в кімнату, папуга відразу ж його привітає.
4
Коли клітку папугу на ніч закривають тканиною, можна одночасно сказати: «На добраніч!». Ця фраза запам'ятається птаху саме завдяки ефекту від затінення світла. І надалі Кореллі буде завжди бажати спокійної ночі, коли її відправляють спати, закриваючи клітку.
5
Іноді складається враження, що Кореллі говорить розумно, таким ефектом можна здивувати друзів, якщо привчити свою птицю реагувати на яблуко словами: «Дай яблуко!». Зробити це легко, показується папузі яблуко і вимовляється відповідна фраза. Щоб не виробився рефлекс тільки на один колір, яблука міняють.
6
Для того, щоб Кореллі швидко засвоїла деякі фрази, їх можна записати і давати прослухати папузі до 40 хвилин за одне заняття. Краще в одну запис включати обмежене число різних фраз, інакше в голові у птиці буде плутанина.
7
Корелли - тямущі папуги, вони можуть вивчити навіть цілу пісеньку. Для того, щоб папуга не переплутав, поспішати не треба і вчити краще відразу по 2 куплета. Звичайно, навчити кореллу пісні займе декілька місяців, але зате почути її від вихованця того варто.
8
Ось чого не потрібно робити, так це в присутності папугу вимовляти нецензурні слова. Інакше в один момент вашому важливого гостя папуга висловить свою думку.