Як обробляти помідори.

Абсолютно непридатні для обробки тільки хворі, перезрілих або пошкоджені плоди. Помідори обробляють різними способами, в залежності від виду заготовки.
Вам знадобиться
  • - помідори однакової зрілості;
  • - 700-800 грамів солі на 12 літрів води;
  • - кріп, вишневе листя.
Інструкція
1
Для засолювання переберіть помідори перед тим, як будете їх обробляти для заготовки. Видаліть ніжки, отсортируйте томати за розміром, пошкоджені та хворі плоди відкладіть на повторну сортування для приготування томатної пасти. Помийте відібрані помідори водою. Складіть їх рядами в діжку і періодично струшуйте, щоб вклалися щільніше. Приготуйте розсіл. Ретельно змішайте 700-800 грамів солі з 12 літрами води. Ряди помідорів в діжці перекладіть кропом, смородиновим або вишневим листям. Після того як томати заповнять всю діжку доверху, залийте їх заздалегідь приготованим солоним розсолом і накрийте дерев'яною кришкою. Придавите кришку вантажем.
2
Помідори без шкірки для консервування бланшируйте в окропі півтори хвилини, а потім тут же охолодіть, після чого очистіть шкірку.
3
Для томатного соку відберіть великі зрілі помідори, ретельно промийте їх водою і покладіть в каструлю для нагрівання. Після того як помідори розваряться, протріть їх через сито і додайте до них солі з розрахунку десять грамів на кожен літр маси, а також цукрового піску на смак.
4
Помідори без шкірки укладіть в банки, залийте прокіпяченним томатним соком, так щоб рівень томатного соку був на два сантиметри нижче, ніж краї банки.
5
Поставте заповнені банки в каструлю з нагрітою водою на 20-25 хвилин для пастеризації при 80 градусів С. Потім банки герметично закупорте і переверніть.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що обробка помідорів - це трудомісткий процес, від якого залежить збереження майбутньої заготовки.
Корисна порада
Якщо для вас консервування помідорів довгий і трудомісткий спосіб переробки томатів, то замість стерилізації залийте банки окропом.