Як облаштувати свій робочий кабінет. Як прикрасити робоче місце кабінет.

Будь-яка робота має дарувати задоволення. Але навіть найулюбленіше і цікава справа не приносить задоволення, якщо доводиться займатися ним у незручній обстановці. Тому потрібно грамотно і з любов'ю організувати місце для роботи: виділити достатньо простору, прибрати всі відволікаючі чинники, поставити зручну меблі і потрібну техніку, продумати інтер'єр.
Інструкція
1
Якщо вам необхідно облаштувати кабінет будинку, то існує два основних варіанти: виділити окрему кімнату або використовувати частину вітальні, спальні або іншого приміщення в якості робочої зони. Окремий кабінет, звичайно, зручніше для роботи, але не кожна квартира дає таку можливість. Вибираючи підходяще місце для роботи, потрібно враховувати кілька факторів: як вписати його в загальний інтер'єр, як зробити його компактною, але при цьому залишивши достатньо простору для комфортної роботи. Найчастіше «офіс» обладнають у вітальні. Наприклад, можна розмістити кутовий гарнітур або «сховати» комп'ютерний стіл в шафу, висуваючи його при необхідності. Є варіанти обладнати кабінет в коморі або на лоджії.
2
Визначте, що вам потрібно для роботи: комп'ютер або ноутбук, стіл і крісло, полки, апаратура (принтери і багатофункціональні пристрої). Стіл бажано мати з вигнутою стільницею, яка обтікає форму сидячого за ним людини. Якщо ви використовуєте комп'ютер для роботи, конструкція столу повинна передбачати його: мати знизу полицю або пересувної столик на колесах для системного блоку. Відведіть окреме місце для іншої техніки. Розрахуйте, скільки полиць вам знадобиться для документів, папок, книг та інших потрібних речей. Можливо, краще поставити шафу, щоб все вмістилося.
3
Особливу увагу при виборі меблів для кабінету приділіть кріслу. Правильна і зручна посадка - запорука продуктивної роботи та гарного здоров'я. Крісло повинно мати високу спинку, опуклість для опори в попереку. Воно повинно передбачати можливість регулювання нахилу спинки.
4
Продумайте, як розташувати всі меблі та обладнання в кабінеті. По-перше, орієнтуйтеся на власний комфорт: все необхідне має бути під рукою, до матеріалів і техніці потрібно забезпечити зручний доступ, шафи й полиці не повинні своєю масивністю «тиснути» на вас або створювати перешкоди, коли ви встаєте з-за столу. По-друге, спробуйте послухатися поради фен-шуй, деякі з них дуже корисні при організації робочого місця. Наприклад, не ставте стіл близько дверей або розгорніть його таким чином, щоб спина не була спрямована до дверного проходу. Вікна є відволікаючим чинником, особливо якщо вони розташовані ззаду або спереду, тому відгородите їх жалюзі або шторами. Небажано сидіти перед стіною, так як вона створює перешкоду для погляду. На думку майстрів фен-шуй, це тягне за собою нездатність генерувати нові ідеї.
5
Продумайте також висвітлення робочого місця: однієї лампи недостатньо, потрібно комбінувати локальний світло з верхнім розсіяним. Світильник краще розташовувати з боку непрацюючої руки. Не переборщити: занадто яскраве освітлення відволікає від роботи.
6
Останнім, але не менш важливим пунктом в облаштуванні кабінету є його дизайн. Вибирайте колірну гамму і стиль виходячи зі своїх смаків та уподобань. Тут можна дати кілька порад щодо впливу кольорів на продуктивність: наприклад, якщо ви багато працюєте за комп'ютером, оформите робоче місце в світло-зелених відтінках, що дають відпочинок для очей. Краще не вибирати яскравий червоний або темно-синій колір: перший збуджує нервову систему, а другий надто заспокоює і не дає налаштуватися на робочий лад.
7
Прикрасьте кабінет такими дрібницями, як підставки для ручок, годинник, фотографії в рамках і інші корисні і красиві аксесуари. Не виходьте за рамки: іграшки, декоративні подушки і статуетки не повинні знаходитися на робочому місці.
8
Коли співробітникові виділяють кабінет на роботі, він зазвичай вже обладнаний всім необхідним. Але навіть у цьому випадку можна облаштувати його під себе: поставити квіти в горщиках, повісити картину, розташувати меблі зручніше. Якщо офіс призначений для прийому відвідувачів, не забудьте про чайнику або кавоварці. Кабінет для ділових переговорів повинен мати строгий вид, а робоче місце психолога - налаштовувати на розслаблення.
Кабінет несе в собі ряд функцій: він повинен бути презентабельним для відвідувачів, налаштовувати людей на робочий лад і, нарешті, в ньому людина повинна відчувати себе комфортно. Якщо це приміщення є або скоро стане тим місцем, де доведеться проводити більшу частину часу, слід серйозно поставитися до його інтер'єру, щоб в майбутньому не довелося мучитися в дискомфортною обстановці. А також виробляти на відвідувачів несприятливе враження.
Інструкція
1
Перш за все, виберіть обстановку і дизайн кабінету так, щоб він відображав вашу індивідуальність. Майте на увазі, що готові меблі не найкращої якості, просте офісне крісло, ковролін і недолік природного світла виглядатимуть понуро і дешево. У такому кабінеті можна плідно працювати лише в тому випадку, якщо існує перспектива в недалекому майбутньому поміняти його на більш пристойний. Але якщо є можливість і бажання, виходячи з особливостей вашого характеру і профілю роботи, створіть свій неповторний інтер'єр кабінету, який буде надихати вас і вражати людей, що заходять в нього.
2
Пам'ятайте про наступні правила при розстановці меблів в робочому кабінеті: - солідну і, в той же час, домашню атмосферу створює меблі, яка виконана виконана в стилі модерн або ретро-стилі (комоди, крісла, шафи з орнаментом під старовину ); - робочий стіл бажано розмістити близько вікна; - важливо чітко розділити зону, біля робочого стола слід поставити полиці, шафи для книг і документів, стільці, а в зоні відпочинку необхідно сконцентрувати крісла, дивани і журнальний столик.
3
Обставте кабінет в стилі мінімалізм - це дуже стильно і сучасно. Для оформлення виберіть 1 або 2 основних кольори. Акценти повинні бути рідкісними, а форми і лінії - простими. Цей стиль не передбачає жодних зайвих аксесуарів і нагромаджень. У такому кабінеті залишається багато вільного простору для власних ідей і думок. Вам може здатися, що в цьому приміщенні навіть дихається легко. Зробіть великі вікна від підлоги до стелі, і тоді ви не захочете покидати кабінет після роботи.
4
Виберіть стиль модерн - відмовтеся від симетрії, чіткої геометрії і прямих ліній. Адже цим напрямком властиві округлі і криві лінії, асиметрія і многоуровневость. Причому це не необхідне прояв статусу і не пихате надмірність, а ненав'язливе вкраплення, наприклад, рослинних орнаментів. Цей стиль пропагує відмову від прямих кутів, експериментальність, новизну і оригінальність. Інтер'єри модерна прекрасно впишуться в простори сучасних квартир. А робочий кабінет, виконаний у цьому стилі, буде презентабельним і, разом з цим, дуже затишним.
5
Стиль хай-тек. Якщо ви звикли користуватися останніми новинками техніки і мати під рукою необхідні гаджети та зайняті у сфері високих комп'ютерних технологій, вам просто необхідно обставити свій робочий кабінет в цьому стилі. Химерний футуристичний дизайн, хромовані деталі меблів, штучне світло, багато металу і мінімум старомодних предметів. Адже якщо ви створюєте майбутнє, вам просто необхідно перебувати у відповідній обстановці.