Як очистити повітря від пилу.

За рік в квартирі може накопичитися до 8 грам домашнього пилу на кожному квадратному метрі, що породжує масу проблем зі здоров'ям. Така пил є дуже сильним алергеном. Крім того, в пилу міститься безліч речовин, шкідливих для організму: бактерії, пилок, цвілеві грибки і суперечки, виділення пилового кліща.
Вам знадобиться
  • Багатофункціональний очищувач повітря, пилосос з багатоступеневою системою фільтрації, фільтри в кондиціонерах і вентиляційних системах, антибактерицидні вологі серветки і ганчірки з мікрофібри
Інструкція
1
Частіше провітрюйте всі кімнати в будинку, створюйте протяги. Яка б не була екологічна ситуація в місті, в закритому приміщенні повітря завжди більш курний, ніж на вулиці. На жаль, у великих промислових містах запиленість повітря в квартирах зустрічається частіше.
2
Користуйтеся ефективним пилососом. При покупці пилососа зверніть увагу на потужність всмоктування. Предпочтительней буде придбати пилосос зі змінним пилозбірником. Доведено, що вони можуть краще затримувати дрібні частинки. Також важлива ефективність фільтрів тонкого очищення, які очищають повітря на виході з пилососа. Затримуються найдрібніші частинки, мікроорганізми і алергени. HEPA-фільтри (High Efficiency Particulate Air), а також фільтри S-класу здатні очистити повітря не тільки від пилу, але також і майже від усіх алергенів. Ці типи фільтрів використовуються в медичних лабораторіях, так як там пред'являються підвищені вимоги до чистоти. Після використання пилососа потрібно протирати підлоги вологою ганчіркою, оскільки в повітрі може залишатися до 30% пилу (залежно від якості пилососа).
3
Частіше міняйте постільну білизну, як мінімум раз на тиждень. Це зменшить кількість пилу в спальні. Можна замінити пір'яні подушки подушками з синтепону. Міняйте їх щороку. Вологе прибирання теж необхідна, не забувайте мити підлоги під диванами і ліжками. Врахуйте, що багато пилу накопичується під меблями. При вологого прибирання рекомендується використовувати ганчірки з мікрофібри замість звичайних. Такі ганчірки, а також вологі серветки з антибактерицидну ефектом ви можете купити в будь-якому магазині товарів для побуту. Віником намагайтеся підмітати якомога рідше, тому при такій прибирання більша частина пилу піднімається в повітря, осідає на полицях та інших поверхнях, потрапляє в дихальні шляхи.
4
Купуйте якісний очисник повітря. Цей багатофункціональний прилад здатний очистити, оздоровити та продезінфікувати повітря. Краще придбати сучасний очищувач повітря, оснащений іонізатором. Багатоступенева система фільтрації зробить повітря у вашій квартирі чистим і насиченим негативно зарядженими аероіонами.
5
Якщо ви страждаєте від алергії, вам необхідно захищати себе від домашнього пилу. В іншому випадку через кілька років з'явиться ризик появи захворювання під назвою бронхіальна астма. Для алергіків існують спеціальні очисники повітря.
6
Очистити і зволожити повітря вам допоможуть спеціальні фільтри в кондиціонерах, а також в системах вентиляції. Фільтри в вентиляційних системах виробляють очищення зовнішнього повітря, що надходить в приміщення, від пилу і забруднень.
Зверніть увагу
Оптимальна вологість повітря для людини в приміщенні - 40-60 -%.
Корисна порада
Заведіть побільше кімнатних рослин, вони поглинуть частина пилу.
Технічний прогрес приносить не тільки благо, але і все більша кількість проблем. Найголовніша з них - забруднення навколишнього середовища, що шкодить нашому здоров'ю. Люди вже давно намагаються їсти здорову їжу, очищати або купувати вже чисту воду. Найскладніше з чистим повітрям , адже він потрібен нам завжди. Тому велике значення має очищення повітря в приміщеннях, де ми проводимо найбільше часу. На щастя, існує досить багато способів очищення повітря в квартирі.
Інструкція
1
Спершу необхідно звернутися до професіонала. Газові плити, каміни можуть виділяти чадний газ. Навіть при його невеликій концентрації в повітрі можуть з'явитися симптоми схожі з грипом. Спеціаліст ретельно перевірить всі пристрої і переконається в їх справності.
2
Зайва вологість в квартирі сприяє розвитку цвілевих грибків, що викликають висип і алергію. Постійна чистка ванній не допоможе, якщо вентиляційна система погано працює. Якщо у ванній кімнаті є вікно, то його необхідно відкривати під час водних процедур, а після них приміщення потрібно провітрювати протягом 10 хвилин. Також важливо своєчасно усувати будь-які несправності сантехніки.
3
Постарайтеся використовувати натуральні засоби для чищення, оскільки традиційні засоби містять хімікати і летючі органічні частки, які можуть викликати нудоту, головний біль, роздратування носоглотки.
4
Частіше провітрюйте квартиру. Регулярно відкриваючи вікна, ви помітно зменшите концентрацію шкідливих речовин у повітрі. Влітку, коли рівень забруднення повітря особливо великий, включайте кондиціонери або очисники повітря.
5
Забороніть курити у вашій квартирі - це, напевно, найголовніше, що необхідно зробити задля покращення якості повітря в приміщенні.
6
Важливо використовувати фарби з низьким вмістом шкідливих речовин. Після того як ви пофарбуєте стіни звичайною фарбою повітря наповнюється токсичними випарами. Наступного разу, постарайтеся використовувати більш екологічні фарби, щоб уникнути шкідливого впливу на дихальну систему.
7
Купуйте меблі з натурального дерева. Найчастіше меблі виробляють із спресованого деревини (ДСП), яка містить формальдегід - речовина, що викликає алергію і астму.
8
Рослини чуйно вловлюють зміни стану навколишнього середовища, а також вони здійснюють детоксикацію. Важливо не забувати доглядати за ними. Якщо ви будете регулярно змивати пил з листя, то повітря у вашій квартирі стане на 40% чистіше, ніж в приміщеннях без рослин. Найголовніші поборники чистоти в будинку - драцена, спатифиллум, плющ звичайний, фікус.