Як переключити master. Як перемкнути живлення.

Сьогодні не так часто зустрічається підключення периферійних комп'ютерних пристроїв (оптичних приводів і жорстких дисків) по паралельному інтерфейсу IDE (Integrated Drive Electronics). Можливо, тому частіше став виникати питання про те, як змінити установки master/slave пристроїв, що підключаються через один IDE-шлейф. Для цього інтерфейсу, на відміну від більш сучасного SATA, має значення, яке з пристроїв повинно опрашиваться першим (master), а яке - другим (slave).
Інструкція
1
Вимкніть комп'ютер і від'єднайте від нього мережевий шнур. Якщо блок живлення, встановлений в вашому системному блоці, має окремий мережевий вимикач, то можна обійтися вимиканням мережевого харчування з його допомогою.
2
Зніміть ліву (від лицьової сторони) панель корпусу системного блоку. Вам потрібно отримати вільний доступ до пристрою, настройки якого потрібно змінити - можливо, для цього буде потрібно від'єднати всі дроти на задній панелі системного блоку і перемістити його на вільний простір. Щоб зняти бічну панель корпусу зазвичай достатньо відкрутити два гвинти, що кріплять її до задньої панелі, а потім трохи зрушити назад.
3
Отсоедините шину живлення і шлейф даних від цікавить вас пристрою - жорсткого диска або приводу оптичних дисків. Потрібний вам перемикач розміщений в поглибленні на задній поверхні девайса і без від'єднання цих кабелів поміняти положення перемички навряд чи вдасться.
4
Визначте, яке становище перемички відповідає потрібному вам (master або slave). Як правило, інформація про це присутній на корпусі самого пристрою, а якщо її там немає, то доведеться скористатися інформаційними матеріалами придбаного девайса або знайти ці відомості в інтернеті.
5
Зніміть перемичку і встановіть її в потрібне положення. Зручно робити це пінцетом, так як розміри самої перемички дуже малі, а доступ до штирькам утруднений.
6
Проробіть аналогічну операцію з другим девайсом, якщо в цьому є необхідність - перемичка лише одного пристрою на цьому шлейфі може бути в положенні master, а будь-який інший повинен бути встановлений в позицію slave.
7
Поверніть на місце дроти живлення і даних пристроїв всередині корпусу комп'ютера, встановіть на місце бічну поверхню системного блоку, підключіть всі дроти на задній панелі. Останнім підключіть мережний кабель, не забудьте включити перемикач на блоці живлення і завантажте комп'ютер.