Як зробити гібрид.

Гібридні рослини оточують нас всюди. Практично все насіння огірків, помідорів та інших овочевих культур отримано методом схрещування і гібридизації. На жаль, потомство від таких рослин або зовсім стерильно, або з насіння не виростуть точно такі ж рослини, оскільки в наступних поколіннях піде розщеплення ознак. А чи знаєте ви, що можна створювати цікаві та незвичайні гібриди самостійно? Повірте, це дуже просто.
Вам знадобиться
  • - пензлик;
  • - поліетилен;
  • - мотузка;
  • - папір.
Інструкція
1
Дуже добре піддаються перезапилення такі рослини як кабачки, гарбузи та патисони. Якщо ви мрієте отримати на своїй грядці урожай досі небачених кабачків, посадіть насіння різних сортів близько один до одного. Під час цвітіння комахи-запилювачі будуть перелітати з квітки на квітку і перенесуть пилок з рослин одного сорту на рослини іншого. Варто зауважити, що подібного ефекту можна домогтися, якщо посадити кабачки і патисони досить далеко один від одного, оскільки бджоли літають на значні відстані. Але якщо ви прагнете добитися стійкого результату і схрещування різних сортів - саджайте ближче.
2
Для таких рослин як суниця, потрібно більш тонка робота. Суниця чудово піддається запилення за допомогою комах, але результат тут може бути абсолютно непередбачуваним. Якщо ж ви задалися метою отримати гібрид двох сортів, які вам найбільш цікаві, необхідно докласти деяких зусиль. Зберіть зрілі, добре розкриті квіти суниці того сорту, яким проводитиметься запилення, і акуратно, за допомогою м'якої кисті, нанесіть пилок на рильце маточки суниці іншого сорту. Оскільки в цьому експерименті вирішальне значення має саме запилення рослин конкретної пилком, необхідно ізолювати квітка, щоб він не зміг запилитися від чого-небудь ще. Помістіть квітка суниці в окремий прозорий пакетик невеликого розміру і зав'яжіть його.
3
Отримання потомства від гібридних рослин - один з найскладніших етапів. Якщо ви хочете виростити розсаду кабачків або гарбуза, тут особливих труднощів не виникне. Восени залиште на грядці один кабачок, щоб він мав можливість дозріти. Дайте йому полежати протягом зими, а коли його шкіра стане в'ялою, витягніть насіння і гарненько їх просушіть. Незважаючи на те що цього року всі ваші кабачки виросли саме такими, які і обіцяла картинка на упаковці, якщо ви посадите гібридне насіння на наступне літо, урожай буде більш ніж різноманітним. А от щоб виростити гібридну суницю, вам слід дочекатися ягід саме з того квітки, який ви так ретельно оберігали від сторонньої пилку.
Зверніть увагу
Не варто чекати, що гібридні рослини візьмуть все хороше від своїх батьків. У більшості випадків переважна маса таких гібридів являє собою непримітні і дрібніші рослини з плодами гіршого смаку.
Корисна порада
Після того як ягідка суниці дозріє, розплющите її на аркуші паперу і висушіть, щоб можна було отримати насіння. Пам'ятайте маленькі жовті зернята, які постійно забиваються в зубах, коли ви їсте ягоди? Ось їх-то і слід висівати в якості вашої гібридної розсади.