Як визначити справжність агата. камінь агат Як відрізнити підробку.

Агат - це напівдорогоцінне каміння, шарувата різновид халцедону. Він дуже декоративний завдяки різнобарвною полосчатой структурі і є цінним ювелірно-виробним сировиною. Каменю здавна приписувалися цілющі і магічні властивості. Натуральні агати найчастіше сірі і блакитні, але зустрічаються й інші відтінки. Камінь нерідко забарвлюють, щоб отримати більш яскравий колір і чіткий малюнок, а також імітують зі скла або пластику. Тому вміння визначити справжність агата може виявитися корисним.
Інструкція
1
Фарбовані агати з'явилися ще в глибоку давнину: камені витримували в меду, а потім прокаливали в печі. Зараз для фарбування використовуються різні хімічні сполуки, далеко не такі нешкідливі, як мед. Азотнокисле залізо надає агату насичений червоний колір, соляна кислота - жовтий, солі хрому - зелений, ферроцианид калію і залізний купорос - відтінки синього. Навряд чи після подібної агресивної обробки агат збереже свої цілющі і магічні властивості. Тому, купуючи агат, зверніть увагу на колір. Якщо він дуже яскравий, кислотний, а верстви надто контрастні, то камінь забарвлений штучно. Від покупки краще утриматися.
2
Підробки агату часто виготовляються зі скла та пластмаси. Скло з додаванням фарбувальних речовин при певному способі ограновування важко відрізнити від натурального агату. Імітації каменя із пластику виготовляють навіть в домашніх умовах з різнокольорової напівпрозорої полімерної глини. Її формують, нарізають, запікають в духовці і шліфують. Трохи досвіду і фантазії - і можна відтворити і внутрішню кристалічну структуру агату, і різнокольорові шари. Щоб розпізнати підробки зі скла або пластика, стисніть їх у руці. Вони швидко нагріються, в той час як натуральний камінь повинен залишитися холодним.
3
В продажу дуже часто зустрічаються імітації чорного агату з пресованої кам'яної крихти. Вважається, що магічні властивості чорного агату надзвичайно сильні, він дарує власникові силу, твердість духу і влада над злом. Неважко здогадатися, що пресована і пофарбована кам'яна крихта цих властивостей не має. Купуючи намиста, браслети або чотки з чорного агату, майте на увазі, що природний камінь завжди шаруватий і не буває однорідного кольору. Смуги різних відтінків чорного можуть поєднуватися з білими, сірими, червоними. Спробуйте подряпати голкою у отвори намистини. Пресований агат крихкий, він буде кришитися і відколюватися.
Зверніть увагу
Магічні властивості агата. Камінь агат може служити оберегом для будь-якої людини, він захищатиме його від хвороб, енергетичних вампірів і злих сил. Людина, яка носить цей камінь, стає більш впевненим у собі, спокійним і стриманим, що дозволяє протистояти будь-яким видам енергетичної дії.
Корисна порада
Магічні властивості. Агат вважається мінералом, здатним гармонізувати навколишнє оточення, робить свого власника приємним у спілкуванні і красномовним, а також захищає його від негативних впливів ззовні (енергетичних атак і так званого психологічного вампіризму), приймаючи на себе негативну енергію.