Як навчитися грати акорди.

Гітара - один з найлегших інструментів для самостійного освоєння. Щоб навчитися грати велику кількість пісень, доведеться розучити всього кілька основних акордів.
Вам знадобиться
  • Гітара, аплікатури акордів.
Інструкція
1
Спочатку відпрацюйте техніку затиснення струн. По черзі притискайте кожну струну кожним пальцем лівої руки, а правою рукою виймайте звук. Намагайтеся, щоб звук був чистим, дзвінким і не вібрував. Спочатку тренуйтеся на першому ладу, так як на ньому струни притискати найпростіше, потім переходите до решти.
2
Навчіться читати аплікатури акордів. Розташування струн на аплікатурою і на гітарі збігається. Тобто, сама крайня права лінія на аппликатуре - це перша струна. Те ж саме і з ладами. Якщо акорд береться на середині грифа, то самим верхнім буде вказаний не перший лад, а найближчий, що бере участь в акорді. Тоді поряд з ладом на аппликатуре буде написаний його номер. Лади вважайте зверху вніз.В аплікатурою використовуються особливі позначення. Пальці потрібно розташувати так, щоб вони притискали потрібні струни на потрібних ладах, місця притиснення позначені кружками. Хрестик над струною означає, що ця струна в акорді звучати взагалі не повинна. Суцільна лінія поперек лада - це баре, щоб його взяти, притисніть на цьому ладу одним пальцем всі струни. Якщо над струною намальований білий кружок, значить, ця струна повинна звучати вільно
3
Разучите кілька найпростіших акордів. Почніть з акорду Am - він дуже часто використовується в піснях. Якщо переводити акорди в ноти, то Am - це ля мінор. Поставте пальці так, як показано на аппликатуре. Часто в посібниках вказано, якими пальцями потрібно притискати струни. Кожному пальцю присвоюється умовний номер: вказівний буде першим, середній - другим, безіменний - третім, мізинець - четвертим. Але краще ставте пальці так, як вам зручно. Затисніть струни і спробуйте взяти акорд. Слідкуйте, щоб струни НЕ деренчали і звучали дзвінко. Коли ви навчитеся брати один акорд, вивчіть другий, а потім намагайтеся швидко переставити пальці з одного на інший. Наприклад, з Am на Em.
4
Після того, як основні акорди та їх перестановка у вас почнуть виходити добре, спробуйте брати акорди з барре. Спочатку буде досить важко, особливо якщо у вас гітара з широким грифом, адже одним пальцем потрібно буде затискати відразу всі струни. Перший час допомагайте собі пальцями правої руки. Якщо у вас не виходить брати баре, то затискайте не всі струни, а, наприклад, перші чотири і грайте тільки їх. Акорд вийде не зовсім повноцінним, але теж звучатиме цілком стерпно.