Як зберігати кедрові горіхи. меьніца для кедрової шишки.

Кедрові горіхи - унікальний джерело корисних речовин, вони містять всі вітаміни групи В, в ста грамах горішків - добова доза амінокислот, необхідних людині, також у них є дефіцитні мікроелементи, такі як мідь, кобальт, марганець, цинк. Зберігати горішки не складно, потрібно тільки дотримуватися деякі необхідні правила.
Вам знадобиться
  • - млин для подрібнення шишок;
  • - сита з дрібними і великими осередками;
  • - клейонка чи брезент;
  • - пластикові контейнери, скляні банки, холодильник.
Інструкція
1
Обпечуся шишки сибірського або корейського кедра на відкритому вогні і зберігайте розсипом в сухому місці і прикривши навісом. Якщо у вас всього одна-дві шишки, виберіть горішки з них вручну. Якщо горіхів більше, то роздробити шишки над розстелили на землі брезентом або використовуйте примітивну млин (короб з валиками), відокремте горіхи від осколків і сміття за допомогою декількох сит з різним розміром осередків.
2
Просушите витягнуті з шишок горішки над багаттям, поклавши їх на шматок жерсті, перемішуйте горішки, стежте, щоб вони не підгоріли, зберігайте підсушені горішки в сухому місці на брезенті і під пологом, не забувайте їх час від часу перемішувати.
3
Використовуйте інший спосіб, якщо сушіть горішки в домашніх умовах: розсипте їх шаром 15-20 сантиметрів в сухому приміщенні на клейонці або брезенті, перші дні ретельно перемішуйте кожну добу.
4
Покладіть неочищені ядра кедрового горіха в мішечок з полотна або з будь-якої іншої натуральної тканини, заховайте в захищене від світла, сухе місце, наприклад, в шафу і зберігайте не довше 6 місяців. Слідкуйте, щоб до місця зберігання горіхів не було доступу комахам і гризунам, птахам.
5
Покладіть очищені від шкаралупи ядерця кедрових горіхів в пластиковий контейнер або поліетиленовий пакет і покладіть в холодильник, стежте, щоб горішки та пакети не були вологими, зберігайте лущені кедрові горішки в холодильнику не довше, ніж 1-2 місяці.
6
Використовуйте інший спосіб зберігання: помістіть очищені від шкаралупи ядерця кедрових горішків в скляні банки з щільними, але не герметичними кришками, на зразок тих, в яких зберігають крупи і спеції, поставте банки в захищене від світла місце, що має кімнатну температуру і відносну вологість повітря не більше 55-65%.
7
Зберігайте лущені кедрові горішки таким способом не більше 2-3 місяців, інакше вони можуть втратити всі свої корисні поживні властивості, особливо важливо, щоб ні горішки, ні скляні банки не були мокрими і навіть злегка вологими.