Як зробити хустку.

Носовий хустку, зроблений своїми руками, - прекрасний подарунок для близької людини. Такий презент привнесе у ваші стосунки більше теплоти і душевності. До того ж річ, виготовлена своїми руками, завжди виглядає стильно і неповторно. Зробити такий хустку зовсім нескладно, володіючи мінімальними навичками вишивання та в'язання гачком.
Вам знадобиться
  • 1. шматочок однотонної тканини розміром 40 * 40 см для чоловічого хустки, 30 * 30 см для жіночого і 20 * 20 см для дитячого;
  • 2. нитки "ірис" 50 мг;
  • 3. гачок №2;
  • 4. нитки для вишивання "муліне" в тон ниткам "ірис" - 1 моток;
  • 5. голка для вишивання;
  • 6. простий олівець.
Інструкція
1
Візьміть шматочок тканини і обріжте бахрому по краях. Потім по всьому його периметру за допомогою гачка пров'яжіть стовпчики без накидов нитками "ірис". Коли стовпчики зімкнуться, наберіть 4 повітряні петлі і пров'яжіть їх в четвертий стовпчик. Далі в'яжіть таким же чином, поки повітряні петлі не зімкнуться. Повинна вийде гарна облямівка по краях хустки.
2
За допомогою простого олівця нанесіть на тканину малюнок для вишивки. Його можна перемалювати з модного журналу або придумати самим. В куточку хустки напишіть ініціали людини, для якого ви готуєте подарунок.
3
Нитками "муліне" виконайте вишивку по контуру малюнка і написи на хустці. Букви і дрібні частини малюнка краще вишивати в 3 нитки, а великі деталі - в 2 нитки.
4
Поперіть хустку в запашному милі і висушіть, приколів за куточки до шматка щільної тканини. Потім пропрасуйте виріб праскою через мокру марлю. Хустку готовий.
Зверніть увагу
Тканина для хустки краще брати бавовняну. Синтетична тканина легко обсипається, і її важко обробляти.
Корисна порада
Краще виконувати вишивку стебельчатим швом, інакше хустку вийде занадто щільним і його важко буде використовувати за призначенням. Однак, якщо ви хочете створити прикраса, яку можна повісити на стіну, то можна використовувати інші види вишивок (наприклад, хрестом). Якщо важко знайти шматочок тканини підходящого розміру, то можна використовувати куплений в магазині носовичок, однотонний або з непомітним малюнком.