Як пов'язати модну чоловічу шапку.

На зимові свята хочеться порадувати близьких подарунками. Всупереч розхожій думці, не всі чоловіки байдужі до модного одягу, дуже багато з них нізащо не надінуть річ, яку вважають не модною або не придатною до їх індивідуальному стилю. Знаючи вимогливий смак близької людини, можна пов'язати саме таку шапку, яка буде сприйнята прихильно.
Вам знадобиться
  • - 100 г чорної пряжі;
  • - 50 г світло-сірої пряжі;
  • - 50 г сірої пряжі;
  • - 5 панчішних спиць.
Інструкція
1
Використовуйте для в'язання пряжу, що складається з 55% мериносової вовни, 45% акрилу для практичною і теплою шапки. Така пряжа продається в мотках по 50 г, довжина нитки - 62 м. Перед початком роботи зв'яжіть зразок: наберіть на спиці 16 петель і пров'яжіть описаним нижче візерунком 36 рядів. Отриманий зразок має бути по ширині та довжині по 10 см (не розгортайте зразок).
2
Наберіть на спиці чорною ниткою 60 петель, по 15 петель на кожній з чотирьох спиць, пров'яжіть 6 рядів гумкою, поперемінно 2 лицьових, 2 виворітних петлі. Перший ряд можна виконати подвійний ниткою, щоб зміцнити край.
3
В'яжіть візерунком по колу смугу 14 см, чергуючи смуги. Перший ряд: 1 петлю зніміть як виворітну з накидом, потім пров'яжіть одну виворітну. Другий ряд: 1 петлю пров'яжіть разом з накидом лицьовій, потім пров'яжіть одну виворітну.
4
Чергуйте смуги в наступному порядку: 5 кругових чорних рядів, 6 кругових сірих рядів, потім знову чорні, потім світло-сірі, чорні і сірі. Далі в'яжіть тільки чорною ниткою.
5
Починайте виконувати убавленія через 14 см від краю: 2 петлі пров'яжіть разом виворітного, пров'яжіть 11 петель, потім знову 2 петлі разом виворітної, 2 петлі пров'яжіть разом лицьовій, знову 11 петель, потім 1 протяжка (1 петлю зніміть як лицьову , 1 лицьову пров'яжіть і протягніть її через зняту петлю). Повторіть всю послідовність до кінця ряду.
6
Виконайте 1 кругової ряд без зменшення, в наступному ряду: 2 петлі пров'яжіть разом лицьовій, потім 9 петель, 1 протяжка, 2 петлі пров'яжіть разом виворітного, потім 9 петель, 2 петлі пров'яжіть разом виворітного. Повторіть послідовність ще раз до кінця ряду. Потім повторюйте ці убавленія поперемінно в кожному другому круговому ряду, поки не залишиться 12 петель, стягніть ці петлі на нитку, кінець нитки акуратно закріпіть, підшитий до денця.
Щоб зв'язати модну шапку, достатньо володіти основними прийомами в'язання на спицях. Класичні моделі в'язаних шапок вже кілька років не сходять з подіумів, відрізняючись лише незначними деталями - кольором, способом в'язки, прикрасами.
Вам знадобиться
  • -спіци; -хороша пряжа; -прямі руки
Інструкція
1
Для того щоб зв'язати модну шапку самостійно, необхідно: Виміряйте окружність голови. За допомогою гнучкої сантиметрової стрічки виміряйте окружність голови від чола до потилиці.
2
Розрахуйте щільність в'язання та визначте початкова кількість петель. Зв'яжіть пробний зразок, щоб отримати уявлення про величину в'язки. Зазвичай підставу шапки в'яжеться візерунком «гумка», потім вив'язується основне полотно, тому враховуйте щільність нитки і особливості способу в'язки.
3
Вирахуйте кількість петель. Обсяг голови помножте на 2 - вийде кількість петель для нитки стандартної товщини.
4
Наберіть петлі. Використовуйте набір з п'яти спиць або кругові спиці. Круговими спицями в'язати зручніше, але якщо немає можливості, то вив'язувати шапку за принципом в'язання шкарпеток (на п'яти спицях).
5
Зв'яжіть підставу шапки. Вив'язуючи перші кілька рядів, регулюйте щільність в'язання - занадто вільне полотно в процесі носіння швидко розтягнеться і втратить форму. Гумка повинна щільно фіксувати шапку на голові, якщо моделлю шапки не передбачено інше (наприклад, сповзаюча на очі шапка). Плануючи зробити відворот, не забудьте збільшити стандартну ширину гумки в два рази.
6
вивяжіте основне полотно шапки. Дуже ефектно і модно виглядають великі візерунки - коси, джгути, французька гумка, Арани. Навіть пов'язані з ниток непоказних квітів, такі моделі виглядають свіжо і оригінально. Форма шапки залежить від овалу обличчя, але універсальними є моделі типу беретів, кепок і вушанок. Справжній хіт останніх показів - безформні шапки, схожі на мішки (часто прямокутної форми без зменшення петель на маківці). Зв'язати модну шапку об'ємної моделі краще з товстої пряжі, не "обтяжуючи» модель складним візерунком.
7
Завершіть в'язання. Виконайте рівномірне скорочення петель, стягніть залишилися петлі і закріпіть нитку. Зшийте шапку з виворітного боку потайним швом.
8
Прикрасьте шапку. Модні яскраві деталі - помпони, паєтки, бісер, стрази, камені - привернуть увагу і освіжать шапку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/embed/Y_fzYFq7wU8
Зверніть увагу
Хіт сезону - це безформна шапка, що нагадує мішок.
Корисна порада
Перед в'язанням потрібно виміряти окружність голови і вирахувати кількість петель