Як пов'язати спицями болеро.

Болеро актуально вже не один сезон. В магазинах можна побачити жакети з імітацією під ручне в'язання. Але такий виріб можна виготовити і самостійно, просто виберіть відповідну пряжу.

Вам знадобиться

- 500 г напіввовняної пряжі; - спиці № 5.

Інструкція
1
Наберіть на спиці 32 петлі, розподіліть їх наступним чином: 1 кр. петля, далі 24 п. візерунка зі знятими петлями, 6 петель полупатентной гумки. Додавайте з одного боку полотна по петлі в кожному третьому ряду і в кожному другому ряду, збільшення чергуйте. Потім додайте 25 петель одночасно.
2
Продовжуйте в'язати, роблячи збавляння по лінії низу з іншого боку полотна. Спочатку в кожному третьому ряду по 1 петлі, далі чергуйте збавляння в кожному четвертому і кожному другому ряду. Загалом має вийти 14 убавленій. Майте на увазі, збавляння краще робити за основним візерунку, на першій петлі після полупатентной гумки.
3
Починайте в'язати горловину на висоті полотна 13 см, для цього закрийте 5 петель. Потім зменшуйте в кожному другому ряду 6 разів по 5 петель і 1 раз по 4 петлі. Зніміть 7 петель на шпильку. У вас вийде бокова частина переду. Другу половину переду в'яжіть симетрично.
4
Приступайте до в'язання спинки. Наберіть на спиці 32 петлі і розподіліть петлі так само, як на передній поличці: 1 кромочную, 24 петлі візерунка зі знятими петлями, 6 петель полупатентной гумки і 1 кромочную. В'яжіть деталь ідентично з збільшеннями з боку пройми, які виконуються спочатку в кожному третьому ряду, потім у кожному другому ряду по одній петлі. Далі додайте одночасно 25 петель і на висоті полотна 13 см починайте горловину.
5
Для цього закрийте спочатку 3 петлі, потім зменшуйте ще 3 рази по одній петлі. Продовжуйте в'язати, на висоті полотна 23 см, по краю горловини зробіть прибавки - 3 рази по одній петлі, потім одночасно 3 петлі. Закрийте 25 петель на висоті полотна 35 см з боку горловини.
6
Продовжуйте в'язати на залишилися петлях, збавляючи в кожному другому ряду 4 рази по одній петлі, далі закрийте три петлі і залишилися в наступному ряду (висота полотна 40 см).
7
Переходьте до виготовлення рукава. Наберіть на спиці 35 петель, в'яжіть узором. Починайте прибавки з третього ряду, продовжуйте з кожного боку по одній петлі. В'яжіть полотно, роблячи надбавки в кожному десятому ряду і в кожному восьмому ряду.
8
На висоті полотна 43 см виконайте облив рукава. Закрийте на висоті полотна 43 см з обох сторін спочатку 3 петлі, потім 1 раз 21 петлю і 3 рази 2 петлі. Завершіть роботу на висоті полотна 58 см. Другий рукав виконайте симетрично.
9
Зберіть всі деталі разом. Зшийте бічні і плечові шви. Сім залишених петель в'яжіть полупатентной гумкою 33 см - це планка по горловині, петлі закрийте. Другу половину планки в'яжіть симетрично.
10
Зверніть увагу, на правій планці потрібно виготовити петлю для гудзики, зробіть її відразу. Зшийте обидві половинки планки разом, потім до горловини. На ліву планку пришийте гудзик.
Зверніть увагу

Дотримуйтесь щільність в'язання: 24 низки * 15 петель = 10 * 10 см.

Корисні поради

В'яжіть полупатентную гумку наступним чином: у першому ряду чергуйте по одній виворітного і лицьової петлі, у другому ряду виконайте візерунок так: 1 лицьова, 1 виворітна, потім 1 лицьова, але пров'яжіть її на ряд нижче, повторюйте до кінця ряду. Основний візерунок в'яжіть за схемою.