Як перестати гризти пальці.

Проблема обгризених нігтів, на жаль, не тільки дитяча. Якщо у малюків це явище якось можна виправдати, подібний «манікюр» дорослої людини як мінімум насторожує. Щоб позбутися від подібної звички, необхідно розібратися з причиною виникнення проблеми. У більшості випадків це внутрішня невпевненість і переживання людини.
Інструкція
1
Чи не нервуйте, постарайтеся убезпечитися від зайвих переживань. Більше бувайте на свіжому повітрі, попийте заспокійливі чаї. Фізичні вправи допоможуть відволіктися від щоденних турбот. Як варіант спробуйте записатися на курси йоги, таким чином не тільки підтримайте фігуру у формі, але і відчуєте гармонію і рівновагу всередині.
2
Якщо гризучи нігті, намагаєтеся зосередитися, спробуйте використовувати фрукт. Так і виглядати будете пристойніше, і збагатите організм вітамінами.
3
Сходіть на прийом до психолога. Він точніше допоможе розібратися в суті проблеми. Часто саме досвідчений лікар здатний усунути цю звичку в людині.
4
Слідкуйте за собою. Буває, людина не помічає поганої звички. І тільки після нагадування близьких і рідних спокійно прибирає руки через рота. Спробуйте бути уважнішими, стежте за рухом рук.
5
Використовуйте метод, який широко застосовували ще наші бабусі. Пальці необхідно мазати чимось гірким і несмачним. Наприклад, використовуйте господарське мило, йод або солоний розчин. В аптеці продаються спеціальні лаки для нігтів. Їх виробники подбали про специфічний смак, який відбиває всяке бажання пробувати його. Він простий у використанні і не вимагає спеціальної підготовки нігтьової пластини.
6
Зробіть красивий манікюр. Сходіть до професійного майстру, який приведе нігті в порядок. Навряд чи, заплативши певну суму грошей, ви захочете зіпсувати рівні і гладкі нігтики. Займайтеся доглядом за руками регулярно, нехай це буде ваша нова корисна звичка.
Зверніть увагу
Якщо дана проблема турбує вашої дитини, обов'язково відвідайте невропатолога. У дитячому віці це досить поширена звичка, а досвідчений лікар підкаже правильні шляхи вирішення.
Деякі господарі собак скаржаться на те, що їх чотириногі вихованці періодично псують меблі в квартирі, а точніше - гризуть її. Одні обґрунтовують таку поведінку тварин поганим вихованням. Інші вважають, що їхні улюбленці гризуть меблі, грунтуючись на своїх природних інстинктах. Треті стверджують, що таким чином тварини просто намагаються звернути на себе увагу. Так чи інакше, відучити собаку гризти меблі в квартирі просто необхідно.
Інструкція
1
Найчастіше собаки гризуть відкриті тверді деталі меблів: ніжки, підлокітники, кути. Спробуйте заховати ці вразливі місця від собаки під пледами та покривалами. Якщо ця дія не принесе очікуваного ефекту, переходите до більш серйозних заходів щодо виправлення поведінки вихованця.
2
Перш ніж вирушити в гості, на роботу, у справах, загалом, куди-небудь, обов'язково вигуляйте свою собаку на вулиці. Дозвольте їй вдосталь набегаться і награтися. У вихованця просто не повинно залишитися сил на домашні капості. Прогулянка повинна бути досить тривалою. Не забудьте погодувати собаку перед своїм відходом.
3
Як тільки ви бачите, що ваша собака збирається погризти, наприклад, ніжку стільця або підлокітник дивана, забороните їй це. Припиняйте погану поведінку тварини відразу, а не тоді, коли меблі вже зіпсована.
4
Чи не забирайте у собаки її іграшки, особливо ті, з якими вона любить і звикла грати. Нехай вони завжди знаходяться в полі її зору. Якщо ваш вихованець зовсім не цікавиться гумовими м'ячиками і пластмасовими кісточками, привчите його грати з ними самі, використовуючи команду «принеси» або гру «боротьба за предмети».
5
Приділяйте вашому вихованцеві максимум уваги, грайте з собакою, пестіть її, навчайте новим командам і прийомам. Робіть все для того, щоб у тварини просто не залишалося часу на всякого роду капості, в тому числі і порчу меблів.
6
Щоб собака не гризла меблі у вашу відсутність, йдучи, залишайте включеними радіо чи телевізор, створюючи цим «ефект присутності». Переконайтеся в тому, що всі дроти знаходяться поза зоною доступу тварини.
7
Не забувайте про щоденні прогулянки зі своїм вихованцем. Дорослу собаку вигулюйте не рідше двох разів на день, цуценя - не рідше шести разів. Кожна прогулянка повинна тривати не менше години. Виконання цих умов допоможе убезпечити вашу меблі від гострих зубів чотириногого члена сім'ї.