Як зробити чалму. Виготовлення чалми.

Очікується корпоративна вечірка за мотивами «Алі-баби і сорока розбійників, або дитина побажав піти на утренник в саду в костюмі султана? Доведеться зробити чалму - традиційний східний головний убір, який всі ми уявляємо собі з казок та фільмів надзвичайно яскравим і розкішним.
Вам знадобиться
  • - велику хустку-палантин або шовковий шарф
  • - булавки
  • - прикраси
Інструкція
1
Для виготовлення чалми не буде потрібно багато часу і коштів. Основа майбутнього головного убору - це великий красивий палантин. Постарайтеся знайти максимально довгий і широкий палантин, найбільш доречним буде шовковий, але якщо такого немає, підійде любой.Встаньте перед дзеркалом, складіть палантин навпіл в ширину. Потім накиньте його на голову так, щоб кінці хустки вільно падали на плечі.
2
Візьміть один кінець палантини і щільно скрутіть його. Отриманий джгут обмотайте навколо голови стільки раз, скільки дозволить довжина джгута. Кінчик заправте під шар тканини так, щоб джгут не міг размотаться.Те ж самі дії виконайте з другим кінцем палантіна.Убедітесь, що обидва джгута добре закріплені. Приколіть вилазити тканина шпильками, щоб зробити чалму надійнішою.
3
Тепер потрібно прикрасити вашу чалму, щоб вона вийшла шикарною як у султана. Для прикраси підійде крупна підвіска з каменем, яку можна пришити до чалмі. Чудово, якщо у вас знайдеться павине перо, його теж можна використовувати як елемент декора.Еслі ви робите чалму для дитини, візьміть шарф поменше, тому що великий палантин маляті буде важко носити на голові. Простягніть шарф в перстень з великим каменем і зробіть чалму за описом вище. Перстень в цьому випадку буде служити прикрасою, так що намотуйте кінці шарфа таким чином, щоб перстень виявився приблизно на лбу.У вас легко вийде зробити чалму, і ваш костюм виявиться найоригінальнішим на вечірці.
Чалма - відомий жіночий і чоловічий головний убір. Для створення чалми використовується довгий і вузький шматок тканини, який обмотується навколо голови різними способами. Кількість використовуваної тканини зазвичай становить 6-8 метрів, але на деякі види чалми йде до 20 метрів матерії. чалмі можна самостійно зв'язати з пряжі.
Вам знадобиться
  • 300 г. вовни, набір панчішних спиць товщиною 2 мм і гачок.
Інструкція
1
Для основи вам потрібно зв'язати прямокутник з одного більшою стороною, щоб в результаті у вас вийшов відрізок вив'язати матеріалу кшталт шарфа.
2
Наберіть на спицях 48 петель. Зв'яжіть гумку висотою приблизно 4 сантиметри, починаючи з 2 лицьових петель. Далі почніть вив'язувати основний візерунок.
3
В'яжіть, поки не досягнете бажаної довжини, тобто трохи довші подвійного обхвату голови. Вирівняйте і з'єднайте один кінець вив'язати тканини з іншим кінцем швом петля-в-петлю. Використовуйте для цього гачок.
4
В'яжіть по колу 2 ряди виворітними петлями, пров'язуйте в другому ряду дві разом через кожні 5 петель. Далі 4 ряди лицьовими петлями без убавок, 4 ряди виворітними. Робіть убавкі в другому і в четвертому рядах. Повторіть ще два рази таку кругову гумку, роблячи убавкі частіше в останніх рядах.
5
Наступним етапом вам необхідно вив'язати від середини основної частини подобу шапочки. Прив'яжіть нову нитку і надіньте петлі по колу на 3-4 панчішні спиці. Слідкуйте за тим, щоб залишилися відрізки були абсолютно рівними щодо шва, який ви зробили раніше.
6
Закончите на маківці кружком виворітних петель. Коли їх залишиться всього 4, відірвіть нитку. Стягніть петлі разом і зав'яжіть.
7
Таку в'язану чалму можна носити двома способами: зробіть вузлик-бутон (надлишок довжини витрачається на створення вузлика) і перекрут навколо голови (надлишок довжини компенсується трьома перекрутити ззаду).