Як зшити пояс. Як зшити штани дитині.

Пояс - це неодмінний атрибут будь-якого плаття, спідниці або штанів. За допомогою нього можна з легкістю підкреслити талію, або, навпаки, відвернути від неї увагу. Для того, щоб ваш наряд виглядав оригінально і красиво, зшийте пояс самостійно, використовуючи різні тканини і прикраси.
Вам знадобиться
 • 1) корсажная стрічка (гумка) не ширше 8см (довжина залежить від обхвату талії або стегон), атлас в тон, гачки з петельками в тон - по 3 штуки, декоративна тасьма.
 • 2) галстук, флізелін, поясна застібка без язичка.
 • 3) клапті (Не трикотаж і не грубий льон), щільна синтетична тканина, ситець, синтепон, пряжка, люверси.
Інструкція
1
Простий пояс з корсажной стрічки. Краї стрічки обшийте невеликими прямокутниками атласу. З внутрішньої сторони пришийте гачки з петельками так, щоб їх не було помітно з лицьового боку. Тасьму пришийте по верхньому і нижньому краю лицьового боку пояса.
2
Оригінальний пояс з краватки. Зробіть викрійку з флізеліну. Вона може повністю повторювати обриси краватки або бути прямокутної. Краватка розпоріть, вийміть підкладку і лейбл, лицьову тканину проутюжьте. Вставте флізеліновую викрійку в тканину і зшийте їх. Якщо викрійка прямокутна, то попередньо виріжте з краватки тканини 2 прямокутника: один точно такий же, а другий з припусками близько 1-2 см. Маленький прямокутник буде з виворітного боку, а великий - з лицьового. До кінця пришийте застібку. Якщо пояс зберігає обриси краватки, то застібку пришивайте до вузького кінця.
3
Клаптевий пояс.Лоскути проутюжьте і розсортуйте, в якій послідовності вони будуть чергуватися. Наріжте смужки 5 см заввишки і шириною близько 3-5 см. Кількість смужок - не менше 20.
4
Сшейте смужки і проутюжьте їх з вивороту. Запрасовують слід в сторону більш щільної тканини. Потім проутюжьте з лицьового боку. Викрийте з щільної синтетики прямокутник. В якості лекала використовуйте лицьову клаптикову частина, тільки з кожного боку додайте по 2,5 см.
5
З ситцю викрийте прямокутник по довжині повторює клаптикову частина, але в 2 рази ширше. З синтепону викрийте прямокутник в точності повторює лицьову частину. На синтетиці розмістіть ситцеве викрійку, перегнути навпіл по довжині, потім синтепон, потім лицьову сторону.
6
З під клаптикової сторони повинна визирати тільки синтетика на 2,5 см з кожного боку. Спочатку все приметайте по горизонталі, а потім стібають на машинці паралельно швам клаптевих смужок, відступаючи від них на 3 мм.
7
Простьобаний по вертикалі всередині смужок, кожен раз відступаючи на 1 см. В шпульці бажано мати нитку кольору синтетичної підкладки.
8
Загніть синтетику на 1 см і проутюжьте. Загорніть синтетику на лицьову сторону і пришити. З одного кінця пришийте пряжку, з іншого - зигзагом обстрочіте дірочки для люверсів і вставте їх.
Пояс, як і інші аксесуари, покликаний підкреслити ваш індивідуальний стиль в одязі. На його невеликий поверхні має поміститися якнайбільше кольору, форми, фактури. Пояс, зшитий в клаптикової техніки, якраз допускає таку яскравість.
Вам знадобиться
 • Матеріал для пояса (бавовна, парча, шкірозамінник, вельвет, мереживо, всі різних кольорів);
 • Нижня підкладкова тканина (синтетика);
 • М'яка тонка тканина (ситець);
 • Синтепон;
 • Пряжка;
 • Швейна машинка;
 • Праска;
 • Ножиці.
Інструкція
1
Наріжте з матеріалу смужки довжиною 30-40 см і шириною до 5 см.
2
Сшейте смуги в прямокутник 30-40 см в ширину і 100-110 см в довжину.
3
Пропрасуйте з вивороту. Гладьте в сторону більш товстої тканини. Потім пропрасуйте на обличчі.
4
Викроїте нижньої підкладкової тканини прямокутник по вже готовому, додаючи 5 см зверху і знизу.
5
Приготуйте 2-3 шари ситцю і шар синтепону (за розміром першого прямокутника).
6
Приметайте верстви вздовж пояса.
7
Простьобаний пояс вздовж швів на відстані 2-3 мм.
8
Проведіть паралельні лінії вздовж полотна у нижнього і верхнього країв. Простежте, щоб усередині не залишилося незакінчених рядків, обриву смуг.
9
Пришийте окантовку. Підберіть ширину в залежності від типу тканини і товщини пояса.
10
Зробіть прямокутні дірочки для пряжки.
11
Одягніть пряжки і закріпіть тканину кількома рядками. На іншому кінці пояса зробіть кілька люверсів на рівній відстані.
Корисна порада
Не беріть для пояса трикотажні ткані.Стегайте нитками в тон тканини. Міняйте нитки в шпульці і верхню нитку.