Як обжимати оптоволокно. Як обжати оптичний кабель.

Оптоволокно, незважаючи на свою відносну дорожнечу і безліч складнощів при його прокладанні та обробленні, поступово відвойовує позиції у стандартних мідних кабелів. Оптичні лінії прокладаються вже не тільки на магістральних ділянках мережі, але і на вертикальних ділянках СКС.
Вам знадобиться
  • - спеціалізований набір інструментів;
  • - ніж-різак;
  • - бокорізи (бажано керамічні).
Інструкція
1
Обжимка оптоволокна починається з оброблення кабелю. Зняття верхнього його шару і броні практично нічим не відрізняється від роботи з мідним аналогом. Єдине, що слід пам'ятати - не можна допускати зламів і сильних перегинів кабелю, так як оптоволокно дуже крихке за своєю структурою.
2
Після зняття перших двох захисних покривів, працювати слід з більшою ретельністю, щоб не пошкодити оптоволоконні жили. Постарайтеся різаком зробити неглибокий поздовжній надріз, не порушуючи цілісності поліетиленовою обплетення. Тепер зніміть полімерне покриття і розмотайте захисну стрічку.
3
Наступний етап роботи можна проводити тільки з використанням спеціалізованого набору інструментів. Купуючи подібний комплект, не варто дешевити, тому що кінцевий результат, як правило, залежить від якості застосовуваних вами коштів.
4
Далі необхідно зняти буферне покриття. Тепер працювати обов'язково з допомогою стриппера. Встановивши на ньому мінімальний діаметр (як правило існує всього три можливих) акуратно надріжте буферне покриття. Після цього плавно стягуйте його з оптоволокна, не допускаючи перегинів.
5
Тепер необхідно перейти до складання коннектора. Просмикніть оптоволокно в отвір наконечника і зафіксуйте його там за допомогою певного клею, що входить в ваш набір. Після застигання клейової маси необхідно видалити надлишкову довжину волокна. Для цього за допомогою скрайбером на оптоволокне треба нанести спочатку зарубку, а потім надколоти його. Далі за допомогою набору наждачного паперу вам слід зачистити наконечник. Переходьте від більш великого наждаку до більш дрібному, тим самим спочатку шліфуючи, а потім поліруючи і доводячи оптоволокно до необхідної якості.
6
Перевірити свою роботу необхідно спеціальним світловим мікроскопом. У випадку, коли по краю оптоволокна ви побачите нерівність або скол, необхідно або доопрацювати наконечник наждачкою, або знову обрізати жилу і почати роботу по новій.
Корисна порада
Варто відзначити, що робота з оптоволокном на всіх своїх етапах вимагає від людини достатньо досвіду і акуратності, а також спеціалізованого інструменту. Тому, якщо у вас виникло бажання прокласти до себе в офіс або додому оптику, найкраще звернутися до фахівця.